Ztracení | Recenze


Akademie se opět stěhuje na bezpečné místo, tentokrát do Keni. Jenže místo toho, aby se Cassie radovala, se trápí, jelikož minulý semestr posedla Ranjita kletba mocných artefaktů, pomocí kterých chtěl Cassie odpoutat od jejího ducha, jenže místo toho začat zabíjet každého Vyvoleného, který měl něco společného s tím, že se z Cassie stala Vyvolená. Jenže aby nebylo Vyvolených málo, připlete se Ranjitovi do cesty i Jake, a Ranjit ho zabíjí. Isabella je od té doby jako člověk bez duše, a k tomu trčí na akademii. Nyní je Ranjit na útěku a má Urnu, mocný artefakt, do kterého jde uschovat duch. Cassie se nevzdává a po Ranjitovi pátrá, ale není jediná, kdo ho hledá. Kateřina a její matka se chtějí pomstít celému světu, a k vykonání své pomsty potřebují Urnu, Dýku a Přívěšek - artefakty, které dříve byly schovány na různých místech, ale teď Urnu vlastní Ranjit a zbytek sir Alric.

Hlavní hrdinka Cassie nemůže uvěřit tomu, co se minulý semestr stalo. Ale nyní má oporu ve svém kamarádovi Richardovi. Nejvíc se ale trápí Isabella, přišla o svou lásku. V tomto díle je Richard pro Cassie dobrým přítelem a přál by si, aby ho měla ráda tak, jak on ji, ale pro mě prostě pár Richard a Cassie, není to pravé, takže jsem byla ráda, když se na scéně objevil Ranjit. Kateřina se svou matkou chystají něco velkého, něco neovlivní jen svět Vyvolených, ale i lidí.

Na knížku jsem byla opravdu dost zvědavá, ale částečně jsem se i trošku bála, jelikož je spousta recenzí, ve kterých bloggeři píší, že byli zklamaní. Proto jsem si na knížku chtěla udělat svůj názor. Pro mě tato knížka byla čtivá, ale ze začátku jsem se musela do čtení nutit. Od poloviny již byla knížka lepší, a já nedočkavostí čekala na konec. Knížka dopadla smutně, ale zároveň i dobře, konec mě moc nepřekvapil, jelikož byl jaký jsem očekávala. I tak jsem si čtení užívala, i když jsem se do čtení musela nutit.

Hodnocení:

 Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment

Knihu si můžete pořídit zde

Anotace: Darkova akademie se stěhuje na nové místo, k nádhernému tyrkysovému moři do Keni. Cassie se trápí ztrátou milovaného Ranjita. Ten je na útěku a Cassie je rozhodnutá udělat vše pro to, aby ho našla. Vrací se však zlá Kateřina a její matka - obě silnější než kdy dříve. Cassie ví, že její láska k Ranjitovi je její největší slabostí. Musí učinit zásadní rozhodnutí… Závěrečný díl napínavé tajemné série.
Originální název: Lost Spirits
Autorka: Gabriella Poole
Série: Temná akademie
Díl: 4.
Počet stran: 272
Vazba: Paperback
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Hodnocení na Databázi knih: 77%
Hodnocení na Goodreads: 3.83

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat