Proroctví | Recenze


Jason se probudí ve školním autobuse, který míří na školní výlet do Grand Canyonu. Vedle něho sedí jeho nejlepší kamarád Leo, a za ruku ho drží jeho přítelkyně Piper. Všechno by bylo skvělé, kdyby si na ně pamatoval. Jenže on si ani na jednoho nevzpomíná, ani na ostatní spolužáky v autobuse, a dokonce a kdo je on sám. Než se stačí, alespoň trošku vzpamatovat z toho, že nikoho z autobusu nezná, zaútočí na něho, a jeho přátele. Díky Annabeth a Butchovi se jim podaří dostat se do Tábora polokrevných, a zde na ně čeká další překvapení. Dozvídají se, že jsou dětmi bohů, polobozi. K tomu se dozvídají o proroctví, ve kterém figurují, a díky němu mají nejen zachránit Héru, ale i celý svět, jelikož Gaia se probouzí, a chystá si podrobit svět. Proto se Jason, Piper a Leo vydávají a sebevražednou výpravu, aby zachránili Héru, která je držena v zajetí.

Hlavní hrdiny příběhu jsou tři děti, Jason, Leo a Piper, což byla pro mě trošku novinka, jelikož autor je znám svou sérií o Percym, ale on někam zmizel, a všichni z tábora po něm pátrají. I přes to, že jsem trošku doufala, že se tam Percy zjeví, jsem si všechny hlavní postavy oblíbila. Jason je chytrý a sympatický klučina, který se probudil v autobuse a na nic si nevzpomíná. Je pro něho velkou novinkou, a to i pro jeho přátele, když se dozvídají, že jsou polobozi, a Jason není jen tak ledajaký polobůh, je výjimečný, jako Percy. Jason je svou povahou velký kliďas, jelikož na to, že si nic nevzpomíná, zachovává klidnou hlavu, a vždy než něco řekne, tak si to promyslí, takže si ho čtenář musí oblíbit. Další postavou z trojice hlavní hrdinů je Leo. Leo je milý klučina, ale trošku nepochopený. Když byl mladší, přišel o mámu a od té doby cestuje od jedné pěstounské rodiny k další, ale pokaždé to skončí útěkem. Trošku mě mrzelo, že jsem si Lea moc neoblíbila, jelikož se chvílemi litoval, v tom stylu, že Piper a Jason jsou lepší. Podle mě měl pravdu, jelikož ti dva jsou opravdu lepší a Leo je z nich slabší. Což je trošku problém, když si mají být rovni. Poslední z trojice je Piper. Piper je sympatická dívka, která nemá moc dobrý vztah se svým otcem, a neví jak to změnit. Když se dostává do tábora, odhaluje, kdo je její máma. Piper je dcerou Afrodity, bohyně krásy a lásky. Překvapením je, že na dceru Afrodity je velmi skromná, nemá ráda módu, ani jakékoli zkrášlování, je chytřejší než vypadá, upřímná a obětavá, díky čemu jsem si ji oblíbila ještě víc.

Měla bych začít tím, že od toho autora je to první kniha, co čtu, jelikož se mi nedostalo času si sérii o Percym přečíst. Proto jsem sáhla po sérii Bohové Olympu. Ze začátku to pro mě bylo trošku zvláštní, říkala jsem si, kde je Percy a doufala jsem, že se někde objeví, ale ono nic. I přes to, že tam Percy nebyl jsem si příběh z pohledů Jasona, Piper a Lea moc užila. Jen mě trošku mrzí ten Leo, a jeho litování se. Kniha je psána velmi čtivě a jednoduše. Děj plyne rychle, je plný akce a překvapení, u kterých se čtenář nenudí. Celou knihu jsem si užila, nenudila jsem se a konec mě rozhodně utvrdil v tom, že si další díl nenechám ujít.

Hodnocení:

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment

Knihu si můžete pořídit zde

Anotace: Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná! Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci…

 Originální název: The Lost Hero
Autor: Rick Riordan
Série: Bohové Olympu
Díl: 1.
Počet stran: 512
Vazba: Vázaná
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
Hodnocení na Databázi knih: 92%
Hodnocení na Goodreads: 4.35

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat