Tajemné vytí | Recenze


Patnáctiletá Penelopa Lumleyová přijíždí do Anglie, do sídla Ashton, aby naučila tři děti cizím jazykům, dějepisu, nebo zeměpisu, jenže si vůbec nedokázala představit jaké překvapení pro ni lord a lady Ashtonovi připravili. Jejím úkolem je postarat se o tři sourozence, kteří vyrůstali v lese s vlky. Penelopa se sourozenců, kteří se velmi podobají vlčatům, nelekne a pustí se do svého úkolu, udělat všechno proto, aby z nich vychovala slušné děti. Místo výuky dějepisu je učí, jak se správně oblékat. Pak se objeví komplikace, lady Konstance rozhodne uspořádat vánoční bál a po Penelopě chce, aby děti co nejlépe připravila a naučila je šotyš. Podaří se slečně Lumleyové děti naučit dobrému chování, aby na bále neudělaly ostudu? A co je to proboha šotyš?

Děj knížky se odehrává v Anglii, v sídle Ashtonů, kde se Penelopa snaží vychovat Alexandra, Beowulfa a Kasiopeu slušnému chování. Penelopa je milá osůbka, miluje zvířata a příběhy o ponících, zároveň je i vzornou studentkou Swanburnovy akademie pro nadané dívky z chudých rodin. Já na rozdíl od ní bych hned utekla, kdybych zjistila, že mám vychovat tři sourozence, kteří vyrůstali s vlky.

V knížce jsou nádherné černobílé ilustrace od Jona Klassena, které jsou opravdu zajímavé a skvěle doplňují tuto knihu. Autorka napsala hezkou knížku, která zaujme jak mladší čtenáře, tak i dospělé.

Hodnocení:

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví KNIHCENTRUM.cz

Knihu si můžete pořídit zde

Anotace: Tajemná, napínavá a humorná četba pro všechny, kterým rodiče občas řeknou: "Ty jsi ale zvlčil!" O velmi zlobivých dětech se žertem říká, že je vychovali vlci. A naše nepolepšitelné děti opravdu vychovali vlci! Když byly nalezeny v lesích poblíž sídla Ashton, brzy se ukázalo, že to nejsou jen tak obyčejné dětičky: Alexander své sourozence usměrňuje jemným hryzáním, Cassiopea kouše a štěká, až běhá mráz po zádech, a Beowulf se honí za veverkami s hbitostí, při níž se tají dech. Slečna Penelope Lumleyová ale naštěstí není žádná tuctová vychovatelka. Patnáctiletá absolventka Swanburnovy akademie pro nadané dívky z chudých rodin přistupuje k novému zaměstnání se vší zodpovědností. Než ale může začít s latinou a zeměpisem, musí děti napřed odnaučit zvířecím návykům. Celé sídlo Ashton je obestřeno záhadami. Kdo vůbec jsou ti tři malí divoši a jak je možné, že donedávna žili v lese? Proč starý kočí Timothy číhá za každým rohem? Podaří se Penelopě děti zvládnout a učinit z nich společenské tvory dřív, než lady Constance uspořádá slavnostní bál? A co je to proboha šotyš? Odvážná Penelope se v prostředí plném záhad neztratí, neboť i její původ je zahalený tajemstvím. Jak kdysi prohlásila Agatha Swanburnová: "Věci se mohou dít z nějaké příčiny, to ale ještě neznamená, že ji pokaždé známe." První kniha světově úspěšné trilogie pro děti, ale i dospělé.

Originální název: The Mysterious Howling
Autorka: Maryrose Woodová
Série: Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton
Díl: 1.
Počet stran: 208
Vazba: Vázaná
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2013
Hodnocení na Databázi knih: 82%
Hodnocení na Goodreads: 3.84

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat