Láska po mexicku | Recenze


Karolína opustila svůj rodný domov, své rodiče, přítele a svou budoucnost, a odletěla za oceán do země neomezených možností, aby si splnila svůj dávný sen. Jenže nepočítala s tím, že se seznámí s atraktivním Mexičanem, Miguelem, který na ni neustále naléhá a dělá na ni zamilovaná očka. Karolína mu z počátku odolává, jenže pak tomu tajemnému a temperamentnímu muži bezvýhradně propadne. Jenže pak zjistí, že to, co vypadalo z počátku jako láska, ve skutečnosti nemá s citem nic společného. O tom se Karolína přesvědčila, když její milovaný Miguel propadne svým výbuchům žárlivosti, během nichž schytává Karolína nejednu facku. A to byl jen začátek, každým jeho výbuchem se to stupňuje, a Karolíně nezbývá nic jiného než jednat. Nechá Miguela, aby ji takto ubližoval, nebo něco podnikne?

Na první pohled romantická pohádka, ve skutečnosti boj o život...

Hlavní hrdinka Karolína se vzdala všeho, nechala za sebou svou minulost, ale i budoucnost v podobě doktorky, a nasedla do letadla směr Amerika, kde doufala, že si splní svůj sen o finanční nezávislosti. Přiznám se, již od začátku knihy jsem hlavní hrdinku nemohla vystát, její chování a její povaha nesympatická, naivní a hloupé dívky mi prostě neskutečně vadila. Hrozně dlouho mi trvalo než jsem si na to zvykla, na ty její blbé návrhy, ale od poloviny knihy se to mnohem zlepšilo. I Miguela, krásného, tajemného Mexičana jsem neměla ráda, jelikož jsem mu tu jeho masku, že Karolínu miluje, nevěřila. A měla jsem pravdu, protože se pak z milovaného Miguela vyklubal žárlivý, majetnický bastard, který neví, co je to láska. Takže nejen s Karolínou, ale i s Miguelem jsme si moc do noty nesedli, ale nakonec se v knize objevil jen párkrát, takže jsem byla ráda. Dále jsem měla ještě neskutečnou pifku na Karolínina bývalého přítele, Erika, jehož mi stejně jako u hlavní hrdinky přišel neskutečně hloupý a naivní, a když i když nebyl tak posedlý jako Miguel, i on měl své momenty, ve kterých se projevoval jako bastard.

Na knihu od slovenské autorky Ivany Ondriové mne zlákala hezká obálka, a celkem dobrá anotace. Jenže předtím, než jsem se pustila do knihy, měla jsem nějakou představu o tom, jak bude příběh vypadat, ale následně jsem byla překvapená, jelikož se mi dostalo naprosto něčeho jiného. Očekávala jsem romanťárnu, ale dočkala jsem se příběhu, kde hlavní hrdinka musela bojovat o svůj život. Hned od první kapitoly jsem si s Karolínou a Miguelem nesedla od noty, protože ze začátku Karolína vyprávěla jak se s Miguelem seznámila, a tak, ale její naivnost mě velmi štvala. A u Miguela mi hrozně vadilo jeho chování, jeho žárlivost a posedlost Karolínou. Bála jsem se, že knihu budu muset brzo odložit a dočíst ji později, jelikož ně vůbec příběh nebavil a hlavní hrdiny jsem neměla ráda, ale od druhé poloviny se to zlepšilo a já knihu v klidu dočetla. I přes to, mě ale mrzí, že začátek knihy byl takový nezáživný, ale nakonec jsem si knihu užila, a jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

Hodnocení:

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví KNIHCENTRUM.cz

Knihu si můžete pořídit zde

Anotace: Karolína opouští bezpečí domova a odjíždí do země neomezených možností, aby si splnila sen o finanční nezávislosti. Vypadá to, že v americkém Phoenixu našla skutečnou svobodu, a tak začíná žít naplno. Když o ni projeví zájem atraktivní Mexičan Miguel, zpočátku odolává. Ale Miguel je tajemný a temperamentní, úplně jiný než ostatní muži, a svým šarmem a lichotkami ji okouzlí natolik, že pozvání na rande přijme. Jenže co zpočátku vypadá jako láska, nemá s láskou nic společného. O tom Karolínu přesvědčí první Miguelův výbuch žárlivosti. Následuje facka, únos, vynucené zásnuby a bolest na těle i na duši. A také strach. Strach o sebe, o přátele a nakonec o dítě, které čeká. Pro Karolínu existuje jediné východisko - útěk zpátky na Slovensko. Jenže to není tak jednoduché, neboť Miguel se světlovlasé Evropanky rozhodně nehodlá vzdát bez boje…

Originální název: Milovanie po mexicky
Autorka: Ivana Ondriová
Série: -
Díl: -
Počet stran: 296
Vazba: Vázaná
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2014
Hodnocení na Databázi knih: 77%
Hodnocení na Goodreads: 3.60

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat