Zom-B | Recenze


B Smithová nemá nejlepší žití se svými rodiči. Její otec je rasista a tyran, a svou manželku a dceru často bije. Jeho žena je ale ten typ týrané ženy, která nikdy nic neřekne a svého manžela neopustí. Proto je B velmi ráda, že má svou partu kamarádů, se kterou může vypnout, bavit se, a jednoduše na chvíli utéct od stereotypu, který u nich doma řádí. V den, kde se na internetu objeví video zombie útoku v Irsku, její kamarádi, i ona sama, tomu nevěří, vysmívají se tomu, a domnívají se, že se jedná o reklamu na nějaký nový film. Brzy na to se ale zombie objeví i v dalších koutech země a zanedlouho i v Anglii, kde B žije. Najednou se celý její život mění, úplně od základu. Nyní si totiž musí o svůj život, a život svých přátel, začít bojovat.

Hlavní hrdinkou knihy je B Smithová. Obyčejná holka, se vlastní hlavou, drzá a tvrdohlavá jako mezek. Její rodina je komplikace sama. Táta alkoholik a tyran, a matka puťka. Do hlavní hrdinky se za boha nemohla vžít. Tohle byla vážně neuvěřitelně protivná holčina, chtěla jsem ji zaškrtit, protože to její chování bylo otřesné. Ale u konce už to s ní začínalo být mnohem, mnohem lepší. Jako zázrakem se změnila, vyspěla. Za to asi mohl fakt, že si potřebovala zachránit kejhák. Ohledně ostatních z její party. B měla hodně přátel, ale že by mne z nich někdo okouzlil, tak na to jsem to neviděla. Mým největším zklamáním u této knihy bylo, že hlavním hrdinou je holka. Přiznejme si, holka a zombie? Kdo dřív umře? Dobře, já jsem holka, ale proti zombiím bych neměla rozhodně žádnou šanci. Z toho důvodu jsem tak trochu maličko B odsuzovala. V prologové kapitole se totiž objevil kluk Barry, a já už ho začala považovat za hlavního hrdinu. Podle mě by byl skvělý do role hlavního hrdiny, bohužel, to s ním špatně skončilo. B mi ze začátku vůbec nebyla sympatická, ale u konce se to mírně zlepšilo. Rozhodně bych ale neřekla, že by z nás mohli někdy být nejlepší kamarádky.

Na knihu Zom-B jsem se nechala zlákat krásnou obálkou, anotací a bratrovým nadšením, který je do vše o zombie úplný blázen. Hned prologová kapitola mne úplně odzbrojila. Hlavní hrdina kluk, zombie a akce všude. Nádhera. Bohužel, od první kapitoly mé nadšení postupně upadalo. Najednou je hlavním hrdinou holka, co se všemu vysmívá a je krutá na ostatní. Ach jo, tak jsem se zase zklamala. Šla jsem do knihy s tím, že od ní očekávám opravdu hodně, čehož jsem se dočkala jen slabý odvar na začátku. Už jsem se bála, že tato kniha bude mou smrtí, ale přišla na řadu druhá polovina knihy a konec! Ta akce všude, ti nechutní zombíci - moje noční můra - páni! Autorovi se je povedlo vykreslit do všech jejich nechutných detailů, až jsem se při čtení klepala strachy, aby na mě náhodou z té knihy nevyletěli! A to jak to nakonec dopadlo. To jako vážně?! Přes začátek z B jsem se málem nemohla dostat, ale ta druhá polovina, ta to úplně vytáhla. Sice ne na plný počet hvězd, protože když vezmeme v potaz mé zklamání z hlavní hrdinky. Ale ta prologová kapitola a konec to opravdu zachránili, a mne přemluvili, abych nad touto sérii ještě nelámala hůl, a dala ji ještě jednu šanci. Nakonec jsem přeci jen byla milá a kniha udělila pěkné čtyři hvězdičky, a jsem velmi zvědavá, co nás čeká v dalším díle.

Hodnocení:

Za poskytnutí recenzní e-knihy děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz

E-knihu si můžete pořídit zde

Anotace: Když se na YouTube objeví první záběry útoků zombií, nikdo jejich pravosti nevěří. I když hrozí, že oživlí mrtví zpustoší celý svět. Avšak pro B je mnohem důležitější, aby přežila na střední škole a vyhnula se svému alkoholickému a tyranskému otci. Když zombie dorazí k nim do školy, B bude muset rychle najít ještě někoho dalšího, kdo přežil, aby se zachránila. Musí vyměnit školní chodby za ulice vymřelého Londýna a hlavně přežít!
Originální název: Zom-B
Autor: Darren Shan
Série: Zom-B
Díl: 1.
Počet stran: 168
Vazba: E-kniha (Hardback)
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2015
Hodnocení Databázi knih: 74%
Hodnocení Goodreads: 3,59

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

2 komentáře:

 1. Já přimo miluji knihy od tohoto autora a když vyšla tato kniha, trochu jsem se obávala, co to bude. Přece jen jsem byla zvyklá pouze na knihy o upírech a najednou ten samý autor, který mě naprosto strhnul, vydá něco o zombie. Naštěstí jsem tou dobou začala koukat na seriál The Walking dead, a tak jsem se na to hned vrhla. :)
  Z hlavní hrdinky jsem měla stejný pocit jako ty. Nemohla jsem ji přijít na chut. Chovala se hrozně a o jejím otci nemluvě. Nakonec však ke konci knihy mi už tak nepříjemná nebyla, ale mrzelo mě, co udělala. :)
  Celkově jsem však byla z knihy nadšená, Darren Shan opravdu je a bude mistr hororů! :) Krásná recenze!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle byla má první kniha od něho, a taky zároveň má první kniha o zombie. Nejsem moc velký fanda zombie, přijdou mi nechutní..:D No jo, trošku se jich bojím..:D Ale když jsem objevila tuhle knihu, chtěla jsem jim dát šanci. Ještě, že jsem to udělala! Sice jsem z hlavní hrdinky neskákala radostí, ale pak už to bylo lepší a lepší..:D Těším se na další díl, i když mám z něho taky trochu hrůzu, co mě zase čeká..:D

   Vymazat