One More Chance | Recenze


Harlow vždy věděla, že není jako ostatní její vrstevníci. Její zdravotní vztah ji na to nikdy nedovolil zapomenout. Jenže když poznala Granta, celý její dosavadní život nabral nový směr a Harlow ho chtěla prožít naplno. Pak ale pravda o jejím zdraví vyplula na povrch a Harlowin svět se rozpadl jako ty nejsilnější hradby hradu. Nyní se schovává před médiem na ranči svého nevlastního bratra a stojí před životním rozhodnutím. Je těhotná. To dítě by ji mohlo zabít, ale taky přinést neskonalé štěstí, proto to Harlow nevzdává a nejde na potrat. Věří, že ho dokáže donosit. Mezitím se Grant užírá, že nechal Harlow ze svého života jen tak odejít. Musí ji najít a dokázat ji, že ji stále miluje, a nechce o ni přijít. O to víc ho znepokojuje jejich dítě. Co když Harlow porod nepřežije? Jak by to přežil on?

Harlow je neobyčejná dívka, je zázrak. Měla zemřít, ale žije a stojí tu, pevně na nohou a svůj život chce prožít naplno, ale její zdravotní stav je už navždy vážný. Nemůže si dovolit žádné hurá akce a taky nikdy nesmí otěhotnět. Harlow zná svůj stav, jeho rizika a ví vše okolo něj, a dělá všechno proto, aby nikdy nedospělo k tomu, co se stalo nyní. Poznala Granta, zamilovala se, a čeká jeho dítě. Harlow se od minulého dílu tolik změnila. Z nevýrazné dívky se stala ta nejdiskutovanější bytost na světe. To člověka změní. Harlow ze dne na den vyspěla, přestala se skrývat ve svém vlastním světě, začala rozhodovat o svém životě a naučila se říkat ne. Jo, tato Harlow mi sebrala dech. Úplně mě odzbrojila. To naopak Grant se proměnil ve velkou citlivku. Jeho chování mě zklamalo. Dva měsíce ji brečí do hlasovky a nic nedělá, ach zlato, fakt si mne zklamal. Když následně zjistil, že Harlow čeká jeho dítě, a že je tu riziko, že při potratu zemře, chtěl aby šla na potrat. Neposlechla ho, a to ho štvalo, a to zase štvalo mě. Nakonec mne přeci jen překvapilo, že se posléze stal Harlowinou skálou a oporou, a neustále byl při ní. Největším ale překvapením této knihy je Mase, Harlowin nevlastní bratr, další dítě rockové hvězdy Kira. Vůbec mi nebyl protivný, to spíše naopak, a proto by mne zajímalo, jaký je jeho příběh. A tím úplně největším překvapení, tím naprosto nečekaným překvapením, pro mne byla Nan. Jestli mi Harlowina proměna vyrazila dech, tak Nanina mi vzala vítr z plachet.

Po dočtení prvního dílu jsem se pokračování nemohla dočkat. Abbi Glines píše jednoduchou angličtinou, takže jsem žádné problémy během čtení neměla. Ale velmi mne štvala přeslazenost tohoto dílu a sladké dopisy, které Harlow psala nenarozenému dítěti. Bylo to jako cukrová vata, nemohla jsem ji ze sebe sundat. I přes ty všechny pozitiva, bych řekla, že tento díl byl slabší než ten předchozí. Grant mě zklamal a když budu hodnotit překlad, tak stál za starou belu, a přeslazenost tohoto příběhu, o tom radši ani nemluvě. Za mne tedy tři hvězdičky a těším se na knihu o Masovi.

Hodnocení:

Anotace: Harlow se vždycky držela stranou, protože věděla, že její zdravotní stav není ideální a už tak je zázrak, že se vůbec dožila dospělosti. Jenže pak potkala Granta a její předsevzetí vzalo za své. Poprvé poznala, co to znamená někoho milovat a chtít s ním strávit zbytek života. Jenže když vyplynula pravda o jejím stavu na povrch, její sen se zhroutil jako domeček z karet. Teď se snaží na ranči svého bratra a jeho rodiny dát nějak do pořádku a rozhodnout se, jaká bude její budoucnost. Protože nezůstala tak úplně sama, čeká Grantovo dítě a zvažuje, jestli mu o něm má říct, protože ví, že by chtěl, aby šla na potrat. Bojí se o ni víc než o sebe, ale Harlow něco takového udělat nedokáže. Ví, že dítě donosí, i kdyby by měla zemřít při porodu. Grant je celý zoufalý z toho, že Harlow nedokáže najít. Každý den jí na telefonu nechává vzkaz, aby se mu ozvala, že jej to mrzí, že bez ní nedokáže žít. Už jsou to skoro dva měsíce a pořád žádná zpráva. Nikdo mu nechce říct, kam zmizela a on se pomalu užírá tím, jak se zachoval, když zjistil pravdu. Musí ji najít, musí ji přesvědčit, že ji miluje a že ji potřebuje. Udělá vše pro to, aby s ním zůstala a bude se o ni starat. Nepočítal ale s tím, že se jim podařilo zapracovat na dítěti, což pro Harlow znamená životní riziko. Teď se musí rozhodnout, co je pro něj důležitější – život s těhotnou Harlow a možný život s jejich dítětem, anebo život bez Harlow a nejspíš i bez dítěte? (Anotace)

Série: Rosemary Beach, Chance
Autorka: Abbi Glines
Díl: 8., 2.
Počet stran: 273
Vazba: E-kniha
Nakladatelství (EN): Atria Books
Nakladatelství (CZ): Nechystá se
Rok vydání: 2014
Hodnocení Databázi knih: ---
Hodnocení Goodreads: 4.30

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

1 komentář:

  1. Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli není možnost sehnat celí překlad do cz knihy-one more chance Abbi Glines,hrozně ráda bych knihu dočetla slečna která ji na blogu překládala skončila ve třičtvrtě knihy,byla sem ochotná knihu i koupit ale k dostání jen aj předem děkuji za odpověd Mirka

    OdpovědětVymazat