Úlovky z knihovny | Duben 2018


Ahojky knihomolové! 😊

Po opravdu dlouhé době se vracím k mé oblíbené rubrice, což jsou úlovky z knihovny
Za poslední rok jsem sice nenapsala jediný článek o svých půjčených knihách, ale knihovnu jsem navštěvovat nepřestala.

I přestože si nyní převážně knihy kupuji, nezanevřela jsem nad  knihami z knihovny. Ráda knihovnu navštěvuji i nadále, nejen kvůli knihám, ale také kvůli knihovnicím, se kterými mám vcelku dobrý vztah. 

Zmiňovala jsem vám někdy, proč mi v knihovně dovolují - občas - půjčovat si knihy jako první? Může za to fakt, že moje mamka před lety pracovala v knihovně a pak to, že jsem neskutečně sobecká! 😂

Povězte, navštěvujete knihovnu, nebo si knihy pouze kupujete?


Začneme odshora, kde se nachází dvě knihy, které si půjčuji z knihovny už delší dobu - Potrhaná křídla a Sůl moře od Ruty Sepetys. Od Ruty jsem četla V šedých tónech, a páni, to byla tak úžasná kniha! A pokud se nemýlím, měli bychom se již letos dočkat filmu! Tak doufám, že to vyjde a také doufám, že si autorčiny knihy půjčuji naposledy, a že se k nim brzy dokopu!
Dále tu mám sérii Inkarceron, první díl, a druhý díl, Sapphique. Tuto sérii jsem si chtěla přečíst už asi před šesti lety, kdy se objevila zmínka, že bude film. Podle některých informacích, měl ve filmu Finna hrát Taylor Laurent, jenže bohužel, od filmu se odstoupilo a to byl konec. Od té doby si knihy neustále půjčuji, protože ta anotace je tak boží, ale nikdy jsem se k nim nedopracovala. Tak třeba to vyjde letos! 
Knížku Dívka, která si říkala Tuesday, tu mám také už pár měsíců. Asi před dvěma roky jsem měla v plánu knihu přečíst do projektu prosinec s Dominem na tabletu, ale plány nějak vylétly z okna, a já se ke knize nedostala. Ale teď, když ji mám v papírové podobě, to už určitě půjde samo! Držte mi palce, protože tahle kniha vypadá opravdu zajímavě, a já se na ni hodně těším.
Jako první jsem v knihovně ulovila - v té době - žhavou novinku od nakladatelství Motto, Ženu v okně! Ano, uplatnila jsem své právo - čtěte, vybojovala jsem si ji - a teď ji mám doma. Přes pár měsíců. A stále jsem se k ní nedostala! Ale já to v nejbližší době napravím, snad už v květnu, nejdéle v červnu, kdy bude od učení pokoj.
Následuje pár starších novinek od nakladatelství CooBoo. Tisíc kousků tebe jsem si chtěla přečíst již v angličtině, ale rozhodla jsem se počkat. Měla jsem v plánu připojit se k Marky a Danče při jejich společném čtení, ale nevyšlo to. Smůla. Ale na knihu se těším a doufám, že se k ní brzy dostanu! Co se týka Magonie, tak tady jsem na vážkách. Jsem na knihu velmi zvědavá, ale bojím se jí, jelikož hodnocení není moc pěkné. Ale tak, dám ji šanci a uvidíme. Podobně je na tom jak kniha Divoká píseň, tak Čáry života. Divokou píseň napsala autorka Archivu a Temnější tváře magie, které já stále ještě nečetla, ale jednou se k nim dostanu. Četla jsem na obě její knihy tolik pochvalných recenzí, stejně jako na Divokou píseň, tak snad se mi to bude líbit. Ale Čáry života! Tak tohoto se bojím extrémně. Četla jsem Divergenci, pouze první díl, ale líbilo se mi to, ale nevím, co si autorčině nové sérii myslet. Zatím se modlím, aby to nebylo tak strašné, jak hodnocení ostatních ukazuje. 
A posledními knihami jsou první a druhý díl ze série Magnuse Chase od Ricka Riordana, Prastarý meč a Thórovo kladivo. Rick Riordan je autor knížek pro mladší čtenáře, spíše něco jako middle-grade, a já ho naprosto obdivuji, i když už nejsem dítě. Četla jsem jeho sérii Percy Jackson, viděla dokonce i filmy, dále pokračovala k Bohům Olympu, které naprosto zbožňuji, a nyní se chytám na jeho severskou mytologii. Věřím, že tato sérii bude stejná bomba, jako jeho předchozí!

Četli jste některé z knih, které jsem si nakradla - čte půjčila - v knihovně? 😃

nessa_lovesbooks

Nessa, dvaadvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

8 komentářů:

 1. slusna hromadka knih, tak at se ti vsechny libi :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! ♥ Jsem se u trhla jsem ze řetězu. Otázka je, kdy to stihnu přečíst? :D

   Vymazat
 2. Nečetla jsem ani jednu, ale dost z nich mám v TBR listu :) Pockam si na tvé recenze :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně?! Tak to jsme zatím na to stejně! :D Ale moc se a ně těším, a snad si na ně brzy najdu čas! A recenze, no to je u mě menší problém, ale jednou také budou! Nejspíš. Snad. :D

   Vymazat
 3. Žádnou z knih jsem nečetla, jsem zvědavá na recenze. :-) A osobně z knihovny nepůjčuji, já jsem prostě vášnivý knižní sběratel a naše osobní knihovna má přes 3000 kousků, takže je to tak trochu menší veřejná knihovna, kamarádům tak sloužím...:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Recenze! Tak snad někdy budou. :D Mám to s nimi dost komplikovaný, ale snad na některé knihy budou. :D Já jsem také něco jako soukromá knihovna! Půjčuji kdekomu, nejvíc asi teď babičce, která zavolá - Ahoj Sári, prosím tě, nemáš další knížky, já už teď 10 knih od tebe přečetla! :D A pak ještě kolegyni v práci půjčuji, ale to si půjčujeme tak nějak navzájem. :D

   Vymazat
 4. Z tvého lovení bych jednoznačně brala Magonii a Tisíc kousků tebe, na obě knihy se chystám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná se k nim dostaneš dříve než já! :D Pokud ano, budu ti přát, aby se ti líbily! :)

   Vymazat