Úlovky z knihovny | Duben 2017


Už je to doba, co jsem naposledy byla v knihovně, asi dva měsíce! Ale teď už bylo načase abych se tam zastavila, vrátila pár knih a zaplatila registrační poplatek na příští rok. Kromě toho jsem si tam byla vyzvednou tři rezervované knihy, které tam na mě už nějaký pátek čekali. Jenže, k mému překvapení, jsem domů neodešla pouze se třemi knihami, pro které jsem tam byla.

Jedna z mála mých oblíbených autorek a já ji objevím v naší knihovně?! Nemluvím o nikom jiném než o Jojo Moyesové a jejích knihách. Byl to pro mě přímo vánoční dárek, když zjistila, že do knihovny ve velkém stylu pořídili všechny její vydané knihy. Já vlastním knihy Než jsem tě poznala a Poslední dopis od tvé lásky, takže u toho zbytku bylo hned jasné, že si je musím přečíst. Nevzala jsem si knihy všechny hned naráz, ale postupně se u mě zabydlely a já se jich teď nechci vzdát. A to nejhorší je, že jsem je ještě nepřečetla. Jsem vážně ostuda! Do 'Stříbrné zátoky' jsem se již jednou pokoušela začíst, a ten zbytek - 'Dívka, kterou si tu zanechal', 'Jeden plus jeden', 'Život po tobě' - tak ty jsou zatím na čekací listině, bohužel.

Podobně na tom je i kniha 'Ostrov ztracených', ta se u mě už také zabydlela. Když jsem minulý rok viděla filmové zpracování této knihy, Následníci, byla jsem nadšená! Film byl úžasný a herci také, takže není divu, že se tvůrci pustili i do druhého dílu, kterého se dočkáme v letos v létě. Chvíli na to, jsem zjistila, že nakladatelství Egmont vydá knihu u nás, a moje nadšenost ještě povyrostla. Jenže teď, co mám knihu doma, se bojím, že to bude dost jiné, a co více, že kniha bude spíše určená mladším čtenářům. A hodnocení knihy také není nejlepší. Uvidíme, snad si na knihu brzy najdu čas a udělám si na ni svůj obrázek.

Pak mám doma ještě od poslední návštěvy 'Sedmilhářky'. Od chvíle, kdy byly všude po internetu proma na chystaný seriál - Big Little Lies - od televizní stanice HBO, jsem si knihu chtěla přečíst. Ne chtěla, potřebovala. Také jsem ji začala číst, jenže pak do toho přišla práce a resty v podobě nedočtených recenzních výtisků, a já knihu musela odložit. Dokonce ani seriál jsem ještě neviděla. První epizoda byla skvělá, takže snad i ten zbytek bude stát za to!

A nyní knihy, pro které jsem si šla minulý týden. První je kniha 'Čáry života' od autorky trilogie Divergence, Veronicy Roth. Přiznávám, že když kniha v lednu vyšla, všechen ten humbuk okolo ní mě jaksi minul. Měla jsem své starosti a povinnosti, takže jsem na Čáry ani nepomyslela. Jenže pak se ke mě dostalo, že někteří knihu považují za rasistickou, tak už jsem začala vnímat. A pak se zázrakem objevila v knihovně, a já neodolala. Nevím, kdy se ke knize dostanu, ale věřím, že dříve nebo později to rozhodně bude.

Dále mě zaujala novinka od Beccy Fitzpatrickové, 'Nebezpečné lži'. O autorce toho moc nevím, znám od pohledu její andělskou tetralogii, ale nečetla jsem ji, a co jsem tak slyšela, dělám dobře. Co se týče této knihy, anotace zní bezvadně! Vražda, následně úkryt svědka, no co více si přát. Snad jen to, aby i obsah knihy byl tak úžasný jako anotace.

Chtělo to nějakou romantiku, takže když jsem mezi novinkami spatřila pokračování knihy Můj život u sousedů, 'Kluk mého srdce', musela jsem si ji vzít. Mám teď menší problémy se začtením se do jakékoli knihy, takže doufám, že tato slaďárna prolomí ledy a já se s plnou chutí pustím do čtení naplno!

A poslední novinkou, kterou jsem tam nemohla nechat, je kniha 'Stačí jen chtít' od úspěšné autorky série Univerzita výjimečných. Znám tuto sérii, slyšela jsem na ni samou chválu a má tak dobré hodnocení, že jsem i já zpočátku měla chuť si sérii přečíst, jenže nyní mou pozornost získala tato kniha. Jenže bohužel mi kniha dost připomíná knihu Nerve, která si minulý rok dočkala filmového zpracování s Emmou Roberts v hlavní roli. Takže prvotní reakce, když jsem si přečetla anotaci, bylo, že je to vykrádačka knihy Nerve. Snad se mýlím.


Také chodíte do knihovny? Co jste si tam půjčili naposledy? 😊


nessa_lovesbooks

Nessa, jednadvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

10 komentářů:

 1. To je nadílka a samé dobré knihy... :) Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo odchází z knihovny s nacpanou taškou. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Super úlovky. Sama se chystám na Nebezpečné lži a překvapivě mě zaujalo Stačí jen chtít (Nerve nějak prošlo kolem mě, to neznám). Sedmilhářky mám doma, už jakou dobu, ale ještě jsem se k nim nedostala. Užij si čtení a těším se na dojmy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! Nic ti neříká Nerve? To je škoda! Mě se ten film dost líbil a doufám, že se brzy dostanu ke knižní předloze. Určitě dej filmu šanci! :)

   Vymazat
 3. Lov byl úspěšný XD. Minule jsem si také půjčila Čáry života.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úplně! :D A už jsi je stihla přečíst? Já jsem na ně hoodně zvědavá. :D

   Vymazat
 4. Já bych bez knihovny nedala ani ránu - natož dva měsíce. Nutno ovšem poznamenat, že počtem úlovků sis to celkem vynahradila.
  Já jsme zvědavá asi hlavně na Čáry života - humbuk mě kupodivu neminul, ale ještě jsem se k nim nějak nedostala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem měla nějakou čtecí krizi. Nedokázala jsem se do žádné knihy začíst, takže jsem potřebovala nějakou motivaci, a zašla do knihovny! A jak to dopadlo! :D Doufám, že mi to pomůže. :D Taky se těším na Čáry, a pak určitě na Sedmilhářky. Mám teď v plánu dokoukat seriál, a knihu si nesmím nechat ujít! :)

   Vymazat
 5. Moc pěkné úlovky, pěkně se zadařilo a ty dva měsíce jsi si vynahradila :) Nebezpeční lži, Stačí jen chtít a na Jojo Moyes mám také zálusk :)

  OdpovědětVymazat