Letem obálkovým světem #26


Tento projekt pochází z dílny Shax.
Projekt spočívá v tom, že vám ukážu knižní obálky, které mě zaujaly.


S láskou Rosie | Goodreads

O knize S láskou Rosie jsem se dozvěděla až díky filmovému zpracování, na kterém jsem byla dokonce v kině. Z filmu jsem byla nadšená, takže jsem byla samozřejmě zvědavá na knižní předlohu, a do oka mi padla právě nové vydání knihy s filmovou obálkou. Někdo knihy s filmovou obálkou nemusí, ale to není můj případ. Mě se zrovna obálka této knihy neskutečně moc líbí a skvěle taky kniha vypadá v knihovničce.

The Witching Elm | Goodreads

Na knihu The Witching Elm  jsem narazila díky náhodě. Byla o ni soutěž na Goodreads - a pravděpodobně už je po ní a já ji nevyhrála - a mě velmi zaujala obálkou, ale taky tím, že má v názvu Witch (čarodějnice)! Já pošuk do těchto bytostí si tuto knihu prostě za každou cenu musím sehnat, a zvláště, když to má tak hezkou obálku.

Literární spolek Laury Sněžné | Goodreads

Knihu Literární spolek Laury Sněžné jsem četla v létě. Byla pro mě výzva, protože svým stylem, kterým byla napsána, byl na mě až moc. Takže jsem knihu četla dlouho, a když říkám dlouho, tak to bylo dlouho. Ale přečetla jsem ji, a nebylo to špatné čtení. Ale prvotní důvod, proč jsem se do ni chtěla pustit byla obálka. Opravdu nádherná obálka a také skvělé prostředí, do kterého je příběh zasazen. I když se mi kniha nelíbila tolik jako ostatním čtenářům, nemůžu jinak, ale ta obálka je naprosto perfektní, a skvělá pro toto období.

Gilded Ashes | Goodreads

O knize Gilded Ashes  jsem vám tu už napovídala už dost. Třeba to, že se jedná o převyprávěný příběh Popelky od autorky, která má již na svém kontě dvě další převyprávění - Krásky a zvířete a Červené Karkulky - a doufám, že chystá další. Ale teď k obálce. Já se přiznávám, ale to prostě nejde jinak, já jsem z ní unešená! Pro příběh Popelky mi neskutečně sedí a stejně tak obálka ladí i dalším autorčiným knihám. Nemůžu jinak, prostě paráda!

Seed | Goodreads

Na obálku knihy Seed jsem narazila v jednom článku Letem obálkovým světem u Shax - ano, nechala jsem se trošku inspirovat - a zrovna obálka této knihy mě velmi zaujala. Využít strom a jeho korunu k napsání názvu knihy. Páni! Jsem designérka, ale tohle by mě za boha nenapadlo. Ten, kdo tuto obálku vymyslel, si ode mě zaslouží poklonu. Jinak o knize ale nic nevím, anotaci jsem si ještě nečetla, nechci si zkazit dojem, ale snad jednou si ji přečtu. Možná.

Druhá stříbrná kniha snů | Goodreads

Druhá stříbrná kniha snů! Tuto knihu mám ve svém seznamu knih, které si definitivně musím přečíst za každou cenu už dlouho. Přesněji od doby, kdy jsem dočetla první díl, a totálně se zamilovala do tvorby autorky Kerstin Gier. Co říct ohledně obálky. Modrá není moje oblíbená barva, ale na obálce této knihy vypadá naprosto úžasně a já se nemůžu dočkat až knihu budu držet v ruce a přečtu si ji! Snad to bude ještě před vydáním závěrečného dílu.

Železná zkouška | Goodreads

Na knihu Železná zkouška  jsem byla zvědavá hlavně z důvodu, že ji napůl napsala Cassandra Clare, autorka Nástrojů smrti a Pekelných strojů. To, že má kniha naprosto dokonalou obálku je jen bonus. Hrozně jsem se bála, do knihy pustit, ale strach jsem překonala a musím vám říct, že to bylo pecka! Rozhodně knihu doporučuji, jak po obsahové stránce, ale taky kvůli té obálce. Já se na ni prostě nemůžu vynadívat. Snad budou stejně skvělé i obálky zbylých dílů.

Babička pozdravuje a omlouvá se | Goodreads

Kniha Babička pozdravuje a omlouvá se mě zaujala svou zimní obálkou. Taková přesně pro tuto dobu. A stejně jako u knihy Muž jménem Ove, i zde je postava na obálce k nám odvrácená. Já nevím, jak vám, ale mě se to tak líbí. Přiznávám, že o knihách nic nevím, jen to, že mají vážně hezké obálky a také skvělé hodnocení. Snad si alespoň udělám na autora nějaký názor až přečtu toho Oveho, který tu čeká na přečtení již pár měsíců. A až pak se rozhodnu, jestli se pustím i do Babičky. Zatím se, ale budu rozplývat na těmi krásnými obálkami.

Zločin v Yorku | Goodreads

Tak kniha Zločin v Yorku je přesným příkladem toho, že jsem se na ni nechala zlákat obálkou. Ta tajemná atmosféra, která z obálky působí! Okamžitě bych si tipla, že to bude mít něco společného s nějakým zločinem, a vůbec bych se nemusela podívat na název. Na anotaci knihy se dívat nebudu, chci se nechat překvapit, tak snad mě kniha nezklame. Mám od ní velká očekávání!

Zátiší s kousky chleba | Goodreads

A poslední kniha, Zátiší s kousky chleba, tak u ní je to samé, v bleděmodrém. Okamžitě si mně získala svou obálkou, ale trochu jsem nepochopila, proč se zrovna tak jmenuje. Na obálce žádné zátiší nefiguruje, a anotaci jsem si nečetla, nebyl čas, takže netuším. Ale obálka sama o sobě mě velmi zaujala, takže knihu pro teď budu soudit pouze podle ní.

nessa_lovesbooks

Nessa, dvaadvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

2 komentáře:

  1. Některý vypadají vážně zajímavě :) díky za inspiraci ke čtení :)

    OdpovědětVymazat
  2. Taky mám S láskou Rosie ve filmové obálce, je krásná :)

    OdpovědětVymazat