Čtenářská výzva #5 | Kniha, která má v názvu číslo


Po týdnu pokračujeme! Jak jsem slibovala, každou neděli vás teď na blogu bude čekat nový bod z Čtenářské výzvy. Dneska jsem si pro vás vybrala bod číslo 5 - Kniha, která má v názvu číslo. A jako náhodou mi to vyšlo i na článek číslo pět. Ne vůbec to nebylo záměrně. Dnešní výběr je opravdu pozoruhodný, když jsem si tento bod vybírala, musela jsem smát. Důvod? Můj a Míšin žánr knihy u tohoto bodu je naprosto odlišný, jako dva protiklady. :-)


Míša

Míša si do toho bodu uvedla knihu Padesát odstínů temnoty. Přiznávám, že už si nevzpomínám, co na knihu, a celkově celou sérii říkala, takže jsem mrkla na její učet na ČBDB, jestli tam náhodou nenarazím na hodnocení. K moji smůle jsem nic nenašla. Ale já jsem sérii četla, dokonce dvakrát, a nemyslím si, že to bylo špatné. Četla jsem i horší knihy s temnější  erotickou tematikou, které se jednoduše nepovedly a nedaly se číst, ale tyto ušly. A film, no myslím, že ten nestojí ani za komentář, ale kdyby někoho zajímal na něj můj názor může si přečíst na něj moji recenzi.

Sára

A já jsem do tohoto bodu zařadila knihu Pět neděl v baloně od známého autora Julese Verna. Už dlouho jsem toužila po tom si od tohoto autora něco přečíst, velmi mě na to nalákaly filmy jako Cesta do středu země a Cesta na tajuplný ostrov, přiznávám. A když se naskytla na jednu knihu od něho příležitost, neodolala jsem. Kniha nebyla špatná, jen se mi trošku dlouho četla, všechny ty popisky cesty a pohonu balonu, na mě trošku zdlouhavé, ale jinak jsem si čtení užila.


       

Jsou tu nějací fanoušci Julese Verna? Jaké je vaše oblíbená kniha od něho? :-)

nessa_lovesbooks

Nessa, jednadvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

1 komentář:

  1. Verna poznám, máme doma pár jeho kníh, ale ešte som sa k nim nedostala :-)

    OdpovědětVymazat