Přečíst a zkouknout: Knižně-filmový projekt 2015 | Info


Už jste slyšeli o novém projektu, Přečíst a zkouknout: Knižně-filmový projekt 2015, který má na svědomí Nika Roovy? Jelikož knihy a filmy, to je prostě moje, nemohla jsem si ho nevšimnout a zároveň se ho nezúčastnit. :-)

O co se tedy jedná?

Cílem tohoto projektu je snad jasný už podle jeho názvu, ale i tak, vám to trošku přiblížím. Úkolem je přečíst knihu, která byla předlohou pro film, a následně zkouknout film. Nebo naopak, je to jen na vás. Zúčastnit se může každý, všichni maniaci jsou vítáni - hlavně já.

"Zúčastnit se můžete i pokud jste knihu četli v minulosti či viděli film. Mám připraveno i několik speciálních aktivit, doplňujících článků a soutěží." - tak se píše u Niky. No, tak na ty soutěže jsem pěkně zvědavá! Možná bych také mohla nějakou uspořádat - už dlouho mám v plánu "Plakátovou soutěž", jak tomu říkám. Ještě uvidíme. :-)

A jak to bude probíhat?

Jednou za čas bude vyhlášena kniha a film. Našim úkolem bude knihu přečíst a shlédnout film, logicky. Následně pak napsat buď recenze, nebo jen krátký srovnávací článek. Pro mě je dobré, že se nemusím zúčastnit každý týden. Škola, maturita, písemky, určitě to znáte. :-)

A teď... Co budu číst/sledovat?

Celý seznam filmů naleznete zde. Ale zde naleznete takový můj seznam filmů, které mám možnost shlédnout a k nim si následně sehnat knižní předlohu. Dovolila jsem si přidat ještě jeden film, Pořád jsem to já. Snad to nikomu nebude vadit. :-)

Bohužel ale netuším, zda budu účastnit každý týden, takže pokud budu trošku pozadu tak se mi nedivte, jsem ve škole teprve týden a už teď to není žádná sranda. :-)

A co vy? Zúčastníte se taky? :-)

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

2 komentáře:

 1. O projektu už vím a snažím se zúčastnit, jenom třeba nějaké ty knížky nemám k dispozici a na všechno nebude asi ani čas :/ :)
  http://thereviewsforbooks.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem na tom úplně stejně...:) Dlouhou jsem se rozhodovala, jestli se zúčastním, nebo ne, ale nakonec ano. Opravdu mne ten projekt zaujal, jen je škoda, že během školy..:/ Netuším, jak to budu stíhat, ale nějak se to pokusím zvládnout..:) Ohledně knih, některé taky nemám k dispozici, třeba jako knihu Poslední píseň. Nika u sebe napsala, že se můžeme zúčastnit, i když jsme viděli film, či četli knihu v minulosti, takže já budu vlastně vycházet z recenze na knihu, kterou mám na blogu..:) A ten zbytek, no asi mě v knihovně zabijí, až jim tam zase ukradnu hromadu knih..:D

   Vymazat