Knižní přání #35


Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.
 

Hotel Ruby | Goodreads
 
Když Audrey Casella přijíždí do Grand hotelu Ruby, je za tuto nečekanou zajížďku vděčná. Jen pár měsíců od smrti její matky je s Bratrem Danielem odkázaná žít se svou babičkou, která je pro Audrey i Daniela naprosto cizí. Jejich otec se topí v žalu a nedovede se o ně postarat. Audrey a její rodina se chystá v hotelu přečkat jednu noc, ale život v Ruby je doslova opojný. Svůj pobyt tak prodlužují a hned na to se Audrey naskytuje nespočet rozptýlení včetně přitažlivého hotelového hosta Eliase. Nicméně hotel se ukazuje být velmi zvláštní. Večerní události v tanečním sále vyžadují pozvánku a Audrey je očividně jediná, kdo jí neobdržel. Namísto toho se připojuje k hotelovému personálu a zjišťuje něco málo z temné minulosti hotelu Ruby. Čím víc se toho dozvídá o lidech, které v Ruby potkala, tím víc její zvědavost roste. Nachází se však v rozpolcené situaci. Na jedné straně stojí nepěkná minulost zaviněna ztrátou matky, na druhé příslib budoucnosti plné štěstí a mezitím život na místě, které je ve skutečnosti něco zcela jiného. Vítejte v Ruby. (Kath)

Hotel Ruby. Kniha, která by mě na první pohled zaujala svoji úžasnou obálkou. Za to, že jsem se o knize dozvěděla vděčím Kath a její recenzi. Kniha má totiž vyjít až v listopadu a ke Kath se dostala dříve, a já jí ji šíleně závidím. Podle anotace a její recenze to zní naprosto skvěle! Rozhodně si tuto knihu nenechám ujít. Snad do té doby se v angličtině zlepším.
Isla a šťastné konce | Goodreads

Může vydržet láska z města, které nikdy nespí? Isla je beznadějná romantička. Během prvního roku studia na americké škole v Paříži se zakoukala do introvertního kreslíře Joshe. Poté, co se v létě potkají na Manhattanu, to vypadá, že románek by mohl být skutečnější, než si Isla kdy vysnila. Ale když se vrátí do školy ve Francii, Josh a Isla mají najednou spoustu problémů, se kterými se musí poprat každý mladý pár. Na pořadu dne jsou rodinná dramata, nejistota, co bude po maturitě dál, a velmi reálná skutečnost, že je volba vysoké školy rozdělí. Třetí kniha z volné série od autorky Polibku pro Annu, kde vystupují všechny oblíbené postavy z předešlých knih. Báječný a sexy příběh o skutečné lásce na pozadí nejkrásnějších měst světa – New Yorku, Paříže a Barcelony. (Goodreads)

Je to tady! Už jen chvíli a vyjde Isla! Po přečtení Anny a Loly se na Islu šíleně moc těším. A vůbec mi nepomáhá to, jak někteří ji již četli a napsali na ni naprosto skvělé recenze. Nejradši bych si ji chtěla přečíst hned, ale ještě si musím počkat. Mimo to, se mi šíleně líbí obálka knihy. Je mnohem lepší než ta předchozí verze. Více šťastnější a barevnější. Na té předchozí mi nebyli postavy na obálce sympatické, ale to se s touto obálkou změnilo, a už se nemůžu dočkat, až se mi tato kniha bude kralovat v knihovničce.

Loď mezi hvězdami | Goodreads
 
Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít. A pokud rychle něco nepodnikne, její rodiče budou další na řadě. Proto teď musí co nejrychleji rozluštit skrytá tajemství Universa. Ale na jejím seznamu podezřelých figuruje i jediný člověk, na kterém jí záleží: Syn, budoucí vůdce lodi a láska, která přišla znenadání. (Goodreads)

Dneska CooBoo vede. Další kniha od nich, není nejnovější, ale už delší dobu si ji přeji přečíst. Může za to hlavně obálka, jako vždycky. Je naprosto dokonalá. A pak také anotace, ta vůbec nezní špatně, a na netu je na tuto knihu a celou sérii tolik skvělých recenzí. Doufám, že se mi v brzké době kniha dostane do rukou, moc ráda bych si ji, co nejdříve, přečetla a udělala si na ni svůj názor.
 

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

4 komentáře:

 1. Loď mezi hvězdami - nad tim taky uvazuji, ale zatim si to nechavam projit hlavou, nez prectu to, co mam doma :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mrknu se, jestli ji nenaleznu u nás v knihovně, a pokud ne, tak to udělám jako ty. Mám také spoustu nepřečtených knih, takže se nejprve pustím do nich a až po té do série Vesmír...:)

   Vymazat
 2. Hotel Ruby a Isla a šťastné konce, bych si chtěla moc pořídit. Recenze na Hotel Ruby mě dostala a fakt moc ráda bych si to chtěla přečíst, ale dala jsem si zákaz teď kupovat knížky :/ :D Takže to asi vidím za dost dlouhou dobu Q_Q

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky bych si nějaký ten zákaz na pořizování nových knih měla dát...:D Isla mě hrozně láká a vidím to na to, že neodolám a koupím si ji a Hotel Ruby si jednoznačně, až v listopadu vyjde, seženu jako e-knihu...:)

   Vymazat