Knižní přání #34


Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.


Gilded Ashes | Goodreads
 
Osiřelá Maia nevidí v lásce smysl, když jí přináší pouze bolest. Její umírající matka totiž uzavřela dohodu s Ignifexem - zlým lordem. Kdokoliv, kdo ublíží její milované dceři, bude potrestán. O několik let později Maina nevlastní matka zešílela zármutkem, když její otec zemřel a dvě nevlastní sestry, kterými matka pohrdá, se od té doby pokoušejí o její pozornost. A přestože jí její nová rodina proměnila v obyčejnou služku, musí Maia neustále předstírat, že je šťastná. Jinak budou všichni zasaženi smrtící kletbou. Anax - následník vévody ze Sardisu nevěří v lásku. Ne od té chvíle, kdy zjistil, že jeho jediná známost ho pouze využívala pro titul. Jaký to má smysl, předstírat lásku k dívce jen proto, že ona předstírala lásku k němu jako první? Poté, co jeho otec pozve všechny vhodné dívky na maškarní plán, je Anax nucen se rozhodnout a vybrat si budoucí manželku. Osud tomu chtěl a během příprav maškarního plesu mu přivedl Maiu. Ta byla požádaná svou nevlastní sestrou doručit lordovi dopis. Přes nepěkné první setkání je Anax touto tajemnou dívkou fascinován. Anax si nemůže pomoci, ale přeje si opět vidět. A když se tak stanu, není schopen držet se dál. Maia proti své vůli cítí to samé. Ale jak s ním může zůstat, když každý moment, který s ní stráví, pro něj představuje nebezpečí? (Kath)
 
O knize Gilded Ashes jsem se dozvěděla od Kath, stejně jako o knize Cruel Beauty. Hrozně mě obě knihy zaujaly, převyprávěné pohádky, to musí být naprosto super. Cruel Beauty je převyprávěná pohádka Kráska a zvíře, což je moje nejoblíbenější pohádka, a Gilded Ashes je zase převyprávění známé pohádky o Popelce. Na obě knihy se neskutečně moc těším, tedy hlavně na Cruel Beauty, ale Gilded Ashes také nevypadá špatně, a je to právě to, co teď potřebuju. Krátká knížečka s, doufám, jednoduchou angličtinou, kterou bych mohla za pár dní přelouskat.
 
První dojmy | Goodreads
 
„Ukradla Jane Austenová nápad na Pýchu a předsudek?“ Přesně taková otázka pronásleduje milovnici knih Sophii Collingwoodovou. Čerstvá absolventka Oxfordu si najde práci v jednom londýnském antikvariátu a brzy ji zaskočí zvláštní poptávka, když v jediný den do obchodu zavolají dva různí zákazníci a chtějí vzácný svazek alegorií z 18. století. Jejich autorem je Richard Mansfield, spisovatel a kněz, který se před více než dvěma stoletími spřátelil v jihoanglickém Hampshire s mladou Jane Austenovou a stal se prvním čtenářem jejích literárních pokusů. Neobvyklá žádost přivede Sophii na stopu tajemství, jak to vlastně bylo s původem slavné Pýchy a předsudku – a současně před ní otevře otázku milostné volby mezi dvěma nápadníky. Podobně jako v úspěšném Dobrodružství milovníka knih vypráví Charlie Lovett úchvatný příběh o lásce a literárních záhadách, který si vychutnají nejen obdivovatelé a obdivovatelky Jane Austenové, ale všichni ti, kdo propadli vášni zvané čtení. (Goodreads)
 
Stejně jako o Gilded Ashes, i o knize První dojmy jsem se dozvěděla až od Kath. Tentokrát, to ale není anglická kniha, zajímavé. Když jsem si přečetla anotaci, a zjistila, že je to o Jane Austenové, autorce knih Pýcha a předsudek, Rozum a cit a mnoho další, neváhala jsem, a kniha šla hned do mého to-read listu. Od autorky jsem četla Pýchu a předsudek a je to moje nejoblíbenější kniha od ní. To mi ještě připomíná, že nedávno jsem četla knihu Solitaire, kde také byla zmínka o Pýše a předsudku, ve smyslu, že ho hlavní hrdinka nemá ráda. Hned na to jsem ji neměla ráda já, a co si budeme povídat, brzy v recenzi se na Tori dozvíte můj názor.
 
Topím se v tobě | Goodreads
 
Nell Hawthorneová a Kyle Calloway spolu vyrůstali od dětství. Všichni předpokládali, že se ti dva jednou dají dohromady. A ono se tak opravdu stalo… zamilovali se do sebe. Byla to první láska se vším všudy a budoucnost byla plná příslibů – až do onoho osudného dne. Když Kyle tragicky zahyne, Nell jako by ztratila celý svůj předchozí život, vše, co měla a v co věřila. Kyleův náhlý odchod však navždy změní i jeho staršího bratra Coltona. Když se Nell poprvé s Coltonem setkávají na Kyleově pohřbu, oba jsou zranitelní jako nikdy dřív. Po roce se opět potkávají v New Yorku. Nell se ještě stále nesmířila s Kyleovou smrtí, zatímco Colton se jí snaží přiblížit. Nedaří se mu to, ale nemůže si pomoct – nedokáže Nell pustit z hlavy. Cestu k sobě nenacházejí snadno, oba tíží vlastní tajemství. A také pocity viny… Jak dlouho dokážeme nést vlastní tajemství? A jakou sílu má odpuštění? (Goodreads)
 
A poslední knihou, kterou si musím nutně přečíst, je horká novinka, kniha Topím se v tobě. Podle anotace to vypadá na pěknou romanťárnu, a to teď taky potřebuju. Přiznám se, že už jsem knihu začala číst, a nevypadá to špatně, čte se mi to dobře, ale nebudu předbíhat, jsem teprve na začátku a kdykoli se to může změnit. Od této autorky bych si ještě ráda přečetla knihu Alfa, která u nás nevyšla, ale u našich slovenských sousedů ano, takže se určitě po ni podívám.
 

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

4 komentáře:

 1. Ani jednu z kníh nepoznám, každopádne vyzerajú pútavo a prajem ti, aby si sa ku knihám dostala a mohla si ich prečítať :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Topím se v tobě je podľa mňa veľmi dobrá knižka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brzy se do knihy Topím se v tobě chystám pustit. Zatím jsem do ní jen nakoukala, a nevypadá to špatně, tak snad si to kniha nepokazí..:)

   Vymazat
 3. První dojmy se mi moc líbily! A Topím se v tobě znám z vyprávění, prý úžasné♥

  OdpovědětVymazat