Vampýrská akademie | Recenze

května 16, 2015


Princezna Lissa a její nejlepší kamarádka a strážkyně v jednom, Rose, již před nějakou dobou uprchly z Akademie svatého Vladimíra a ukrývaly se ve městě na vlastní pěst. Jenže všechno nevydrží věčně, po dvou letech jsou vypátrány a dopraveny zpět do akademie. Zlo, na které mohly narazit venku, za zdmi akademie, na ně číhá i uvnitř, nikde není bezpečno. Rose se snaží zlepšit v bojovém umění, aby se mohl stát strážkyní své nejlepší kamarádky Lissy, ve zlepšení ji pomáhá neodolatelný strážce, Dimitrij Belikov.

Hlavní postavou příběhu je dhampýrka Rose. Rose je napůl člověk a na půl upír. Z dhampýrů se po dokončení studií stávají nejlepší strážci. Povahově je Rose velmi upřímná, trošku praštěná, drzá a pro své přátele, hlavně pro Lissu, by udělala cokoli. Nejlepší kamarádka a zároveň dědička trůnu Lissa je princezna z téměř vymřelého rodu Dragomirů. Je to velmi křehká a citlivá dívka. Další postavou stojící za zmínku je strážce Dimitrij Belikov. Dimitrij je velmi pohledný, žádná žena mu nedokáže odolat, silný a zamilovaný do Rose. A ještě Christian Ozera. Tajemný, držící si od spolužáků odstup, všichni se ho bojí, kvůli jeho rodičům, kteří jsou Strigojové, ale on není tak zlý, jak se na první pohled zdá. Další bytosti jsou Morojové, hodní žijící upíři, Strigojové, zlí mrtví upíři, a dhampýři, napůl upíři jako Rose.

Autorka vymyslela nový příběh upíru, poloupírů a padoušských upírů. Knížka je ze začátku popisná, autorka popisuje akademii, Lissu, Rose a další postavy. Až u konce je knížka akčnější, plná překvapení a rozuzlení. Hlavní postavy jsem si velmi oblíbila, Roseino drzé chování a Dimitrijův ruský přízvuk, proste až na ten rozjezd ze začátku nemá tato knížka žádnou chybu.

Hodnocení:

Anotace: Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

Originální název: Vampire Academy
Autorka: Richelle Mead
Série: Vampýrská Akademie
Díl: 1
Počet stran: 280
Vazba: Paperback
Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2009
Hodnocení na Databázi knih: 89%
Hodnocení na Goodreads: 4.16

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Já mám tuhle sérii moc ráda ♥ :) a plánuju re-reading :)
  http://fandombeforebloodcz.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky..:D A hrozně se stydím za to, že jsem ještě sérii nedočetla, zbývají mi tři díly, ale prostě není čas...:) Po maturitě se to zlepší..:D

   Vymazat

Narozeniny blogu


Knižní blogeři

Knižní blogeři

2017 Reading Challenge
2017 Reading ChallengeNessa has
read 0 books toward
her goal of
70 books.


hide