Stínem políbená | Recenze


Hlavní hrdinka Rose Hathaway, se vzpamatovává ze svého prvního střetu se Strigoji, ale především se smrti svého kamaráda, Masona. V tomto období začínají terénní praxe a největším překvapením je, že Rose není přiřazena k Lisse, ale k jejímu příteli Christianovi, se kterým si moc nerozumí, spíš vůbec. Během terénní praxe se jí moc nedaří, jelikož vídá duchy, neví jak to, ale vidí Masona. Jenže to není všechno, Viktor Daškov, bývalý princ a dědic trůnu, který chtěl Lissyni schopnosti využít pro svůj prospěch, se nyní chytá k soudu, kde se rozhodne o jeho osudu, otázkou je, jestli ho uvězní na vždy, nebo ho královna propustí.

Rose je pořád stejná, ale v tomto dílu tak nějak dospěla. Dokonce jsme se dočkali nějakého posunu ve vztahu Rose a Dimitrije. A nejspíš jsem objevila někdo, kdo mi leze krkem, královna Taťána. Taťána je opravdu hrozná, možná je dobrou královnou, ale neměla by rozhodovat o osudu někoho jiného.

Třetí díl ze série VA, je tentokrát zaměřený na Rose, o jejím životě stínem políbené. Rose se dozvídá, co je zač, a co to znamená, být stínem políbená. Autorka je opravdu neuvěřitelná, dokáže všechno tak dobře popsat. Jak napínavé části, kterých je opravdu dost, tak i romantickou scénu mezi Rose a Dimitrijem. Ale nemůžu uvěřit tomu, co nakonec provedla s Dimitrijem. Neskutečně moc potřebuji další díl!

Hodnocení:

Anotace: Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?

 Originální název: Shadow Kiss
Autorka: Richelle Mead
Série: Vampýrská Akademie
Díl: 3.
Počet stran: 300
Vazba: Paperback
Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2010
Hodnocení na Databázi knih: 92%
Hodnocení na Goodreads: 4.41

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat