Reset | Recenze


Svět, kde mrtví mohou zase ožít, ale již nejsou lidé, jsou to Reseti, zde žije Wren. Když bylo Wren dvanáct, byla třikrát střelena do prsou. O 178 minut později se probrala jako Resetka, silnější, rychlejší, bez emocí. Nyní jí je sedmnáct a je jedna z nejlepších, ale také nejnebezpečnějších, Resetů v Texaské republice. Jednoho dne se objeví Callum, Reset, který se probral pouhých 22 minut po své smrti, a proto je víc člověk než Reset. Callum se Wren nějakým způsobem zalíbí a ujme se ho v tréninku nováčků. Wren si všímá, že se objevují emoce, když je s Callumem, jenže pokud chtějí přežít, musejí utéct.

Hlavní hrdinka Wren se mi moc nelíbila, byla bezcitná a nemilosrdná. Až poté, co se objevil Callum se mi zdála mnohem lepší, takovou Wren jsem měla ráda. Callum se mi na rozdíl od Wren líbil mnohem víc, byl vtipný, trošku tvrdohlavý, ale roztomilý, oblíbila jsem si ho.
Ke knížce jsem se dostala náhodou, podařilo se mi ji vyhrát v Letním Hopu u Snow Fairy. O knížce jsem dříve vůbec nevěděla a musím říct, že to byla chyba. Tahle knížka je dobrá, věřím tomu, že by se vám mohla líbit.

Knížka Reset je plná akcí, které se dobře čtou. Ale i tak mi knížka přišla trochu přeplácaná, k tomu by mi nevadilo, kdyby to byla samostatná knížka, jenže jak jsem se koukala, chystá se vydání druhého dílu.
Hodnocení:

Anotace: Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ(Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění). Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček - Callum Reyes - je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z míry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat - jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem.

 Originální název: Reboot
Autorka: Amy Tintera
Série: Reboot
Díl: 1.
Počet stran: 384
Vazba: Vázaná
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2013
Hodnocení na Databázi knih: 84%
Hodnocení na Goodreads: 3.94

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat