Polibek pro Annu | Recenze

května 16, 2015


Sedmnáctiletá Anna Oliphantová se cítí zrazená. Její rodiče, tedy spíš její táta ji posílá na rok do Francie. Jenže jet do Francie na roční studium, když neumíte ani slůvko francouzsky? Anna je donucena opustit své přátele, ale netuší, že ve Francii, městě světel, zažije mnohá překvapení. Nachází si kamarády, ale nejvíc z nich ji padl do oka přímo okouzlující Étienne St. Clair. Jenže je tu takový malinký problém, Étienne má holku a Annina kamarádka Meredith je do něho také zamilovaná… Budou nakonec Anna a Étienne spolu, nebo se jim někdo postaví do cesty?

Děj knížky se odehrává ve Francii, městě, které je známo jako město světel a lásky. Anna si zde připadá osamělá, ale poté, co si najde kamarády, se změní její pohled na studium ve Francii.

Hlavní hrdinka Anna mi přišla jako normální sympatická holka, zábavná, chytrá, ale mohla by trochu ubrat s tím, jak moc je posedlá uklízením. Étienne je úžasný, naprosto dokonalý kluk, milý a je s ním sranda. Do tohohle kluka se musí každá holka zamilovat.

Knížku jsem objevila u nás v knihovně a moc jsem si ji oblíbila, vůbec mě nezklamala. Jsem velmi zvědavá, co autorka vymyslí na své dvě další knihy o Lole, kterou u nás vydalo v květnu nakladatelství CooBoo, a o Isle, která teprve vyjde v angličtině.

Hodnocení:

Anotace: Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala.
Originální název: Anna and the French Kiss
Autorka: Stephanie Perkins
Série: Polibek pro Annu
Díl: 1.
Počet stran: 336 
Vazba: Vázaná  
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2012
Hodnocení na Databázi knih: 92%
Hodnocení na Goodreads: 4.10

You Might Also Like

0 komentářů

Narozeniny blogu


Knižní blogeři

Knižní blogeři

2017 Reading Challenge
2017 Reading ChallengeNessa has
read 0 books toward
her goal of
70 books.


hide