Mrazivý polibek | Recenze

května 16, 2015


Na konci prvního dílu se Rose s Lissou a ostatními strážci vypořádali s princem Viktorem. Ale klid pořad nepřichází. Lissa začíná chápat své schopnosti, ale přesto je v nebezpečí, jelikož zlí upíři Strigojové neradi prohrávají. Kvůli nepříjemné události, při které zemřeli Morojové a jejich strážci, za kterou stoji Strigojové, se studenti Akademie uchyluji do lyžařského střediska. Ale ani tam není bezpečno.

Rose je stejně drzá a upřímná a nyní potkává někoho, který je jí velmi podobný, Adriana Ivaškova. Adrian je velmi bohatý Moroj, drzý jako Rose a arogantní. Lissa již v prvním dílu objevila svou spřízněnou duši, Christina, který je také Moroj jako ona, je citlivý a pro Lissu by udělal všechno. Pak je tu Mason, který je zamilovaný do Rose, jenže ona jeho city neopětuje, je velmi hodný, něžný a trošku paličatý. Dimitrij je stejně neodolatelný jako v prvním dílu. Snaží se od Rose držet odstup, ale on ji prostě nemůže odolat, a to je ten problém, pokud by ti dva byli spolu, dali by přednost sobě navzájem, a ne Lisse, kdyby byli v nebezpečí.

Tento díl byl rozhodně lepší než ten první. Hned ze začátku je akčnější, napínavější. Seznamujeme se s další postavou Adrianem, který se mi opravdu zalíbil, jak svým chováním, tak i oslovením, kterým nazýval Rose: ,,malá dhampýrka"

Hodnocení:

Anotace: Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější - jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian.

Originální název: Frostbite
Autorka: Richelle Mead
Série: Vampýrská Akademie
Díl: 2.
Počet stran: 264
Vazba: Paperback
Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2010
Hodnocení na Databázi knih: 91%
Hodnocení na Goodreads: 4.31

You Might Also Like

0 komentářů

Narozeniny blogu


Knižní blogeři

Knižní blogeři

2017 Reading Challenge
2017 Reading ChallengeNessa has
read 0 books toward
her goal of
70 books.


hide