Cinder | Recenze


Svět po 4. Světové válce. Město Nový Peking je sužováno letumózou, nemocí, na niž vědci nedokážou nalézt lék, a lidé umírají. V této době žije Cinder. Cinder je významnou mechaničkou, a díky tomu, že je z jedné třetiny kyborg, člověk, do kterého bylo voperováno mnoho kovu, dokáže opravit téměř všechno. Cinder si pronajímá stánek, kam ji její macecha nutí chodit vydělávat peníze, které pak ona utratí za šaty pro její dvě dcery Perlu a Pivoňku. Všechno se změní, když její stánek navštíví sám princ Kia, který potřebuje opravit androidku Nainsi, která má v sobě důležité informace. Ten den se nakazí Cindeřina nevlastní sestra Pivoňka letumózou, kterou na Zem přinesli Měsíčňané. Podaří se Cinder najít lék, aby zachránila Pivoňku? Smíří se princ Kai s tím, že jeho otec zemřel a on musí nastoupit na trůn?

Děj knížky se odehrává v Novém Pekingu, na Zemi, kde se nachází nemoc letumóza. Seznamujeme se zde s hlavní hrdinkou Cinder, která si žije celkem poklidný život do doby, kdy se nakazí Pivoňka. Hlavní hrdinka Cinder mi přišla velmi silná, statečná a starostlivá o ty, které má ráda. Postava prince Kaie je skvělá, přímo okouzlující. Do něho se prostě nejde nezamilovat.

Autorka přišla s úžasným nápadem a stylem. Příběh o Cinder byl nový pohled na klasickou Popelku. Jsem velmi zvědavá, jak si poradí se svými dalšími pohádkami o Červené karkulce, Locice a Sněhurce.

Hodnocení:

Anotace: Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci, díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou ve městě. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a lékaři zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet.

Originální název: Cinder
Autorka: Marissa Meyer
Série: Měsíční Kroniky
Díl: 1.
Počet stran: 400
Vazba: Paperback
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2012
Hodnocení na Databázi knih: 89%
Hodnocení na Goodreads: 4.12

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat