Čarodějka | Recenze


Hlavní hrdinka Elena není žádná princeznička, nechce se učit tančit, nebo vyšívat. Nejraději by se učila bojovat po boku svých bratrů. Trápí se, že s nimi nemůže cvičit, ale i tak doufá, že jednou zažije velké dobrodružství. Jedno takové dobrodružství ji potkává v podobě malého dráčka, kterého zachrání před smrtí. Najednou se ale ukáže, že Elena je Vyvolená, zdědila moc velmi mocných národů - draků, elfů, Adragonek a Berberů - jejich krev jí protéká žilami, ale ona ji nedokáže kontrolovat. Aby se z ní nestala příšera, je odvezena k elfům a drakům, kde se má od nich učit, ale zde se k ní chovají hrubě, jelikož připomíná velkou chybu jednoho elfa, který se zapletl s člověkem, ženou, které se pak narodila dcera Aška, Elenina matka.

Hlavní hrdinka Elena je jedinou dcerou krále Jana a královny Ašky. Měla by se chovat jako princezna, ale ona je spíš duší berberský válečník, touží poznávat dobrodružství a bojovat. Je velmi sebevědomá a na svůj věk, v pouhých osmi letech, je velmi vyspělá, až je to neuvěřitelné. Svým jménem mi Elena nejdřív připomněla Elenu z Upířích deníků, ale ty dvě si nejsou vůbec podobné, jelikož Elena z této knížky je bojovnice tělem i duší. S Elenou jsem se vůbec nemohla ztotožnit nejspíš kvůli jejímu věku a chování. Další postavou je Michael, Elenin dobrý kamarád a ochránce. Je milý, spolehlivý a obětavý. Michaela jsem si opravdu oblíbila, protože, kdyby nebylo jeho a jeho vtipných poznámek, asi bych se zbláznila.

Říká se, nesuď knihu podle obalu, jenže, kdo to dodržuje. Já k těm lidem, kteří to dodržují, nejspíš nepatřím, jelikož mě obálka knížky opravdu a zaujala, a hned poté i anotace, tak když jsem měla možnost si tuto knížku přečíst, neváhala jsem. Při čtení mě docela hodně zaskočil Elenin věk. Příběh se příšerně táhl, nebýt Michaela a těch jeho poznámek, nevím, co bych dělala. Pak mě ještě překvapilo, jak dlouhé jsou zde kapitoly a ještě velká podobnost knížky s Eragonem od Christophera Paoliniho. Na to, že to byla autorčina prvotina, a měla určitě dost chyb, není možné tomu dát větší hodnocení, jelikož mě prostě tato knížka nesedla, pro mě je to prostě průměr s častou tématikou o dracích.

Hodnocení:

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment


Knihu si můžete pořídit zde


Anotace: Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy... Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!

 Autorka: Kristina Hlaváčková
Série: Dračí oči
Díl: 1.
Počet stran: 392
Vazba: Vázaná
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Hodnocení na Databázi knih: 71%
Hodnocení na Goodreads: 3.11

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat