Počkám na tebe | Recenze


Hlavní hrdinkou příběhu je dívka Avery, která uprchla ze svého domova před svojí minulostí, na kterou by si ze všeho nejvíc přála zapomenout. Avery nastupuje na univerzitu hodně daleko od všeho zlého a snaží se na sebe moc neupozorňovat, jenže to se jí moc nepodařilo. Hned první den školy narazí do toho nejvíc sexy kluka, když spěchá na hodinu astronomie, na kterou už stejnak jde pozdě. Místo toho, aby šla na hodinu, uteče, ale onen kluk je neustále tam, kde je ona, a není to náhoda. Ani Cam nemůže uvěřit tomu, že je to náhoda, spíš věří, že je to osud, jenže Avery se bojí s tímto sexy bohem navázat jakýkoli kontakt, protože pak by viděl její jizvy, z doby kdy byla velmi slabá, a to ona nechce.

Hlavní hrdinka si ve svých čtrnácti letech prožila peklo, když se z oblíbené studentky stala troska. Jeden večer na halloweenské párty, alkohol a kluk, který nebere ne jako odpověď je velmi špatná kombinace, ze které vznikají problémy. Avery je dívka se svobodnou vůlí, ale s rodiči, které víc zajímá pověst než jejich dcera, je rozumná, i když jsou někdy chvíle kdy není, v těch chvílích je zbabělá a naivní. Cam je neodolatelný kluk, který má normální rodinu, a holky po něm šílí. Ví o sobě, že je velmi přitažlivý a je mu jasné, že jednou budu Avery jeho, jen ji musí dát čas.

Knížka se zaměřuje na znásilnění a její děj plyne rychle, takže se čte dobře. Příběh není jen o přátelství a cestě k lásce, ale taky o tajemství, strachu a temné minulosti, kterou autorka do děje zasadila. Celá knížka se mi líbila, až na chvíle, kdy byla Avery trošku k nesnesení.

Hodnocení:

Anotace: Na něco se vyplatí si počkat… Devatenáctiletá Avery Morganstenová nastupuje na malou univerzitu v Západní Virginii, tisíce kilometrů od domova. Domnívá se, že vzdálenost jí pomůže uniknout před tím, co se jí stalo na halloweenském večírku před pěti lety, kdy se její život navždy změnil. Nyní jen musí chodit včas na vyučování, nosit na levém zápěstí náramek, nepřitahovat k sobě zbytečnou pozornost a možná si najít pár přátel, protože to by byla příjemná změna. Rozhodně ale nepotřebovala a neměla v úmyslu přitáhnout pozornost jediného kluka, jenž by mohl otřást nejistou budoucností, kterou si pro sebe naplánovala. Něco se vyplatí prožít… Cameron Hamilton je metr devadesát vysoký sexy bůh s oslnivě modrýma očima, jemuž ženy padají k nohám. Má pozoruhodnou schopnost vyvolávat v Avery touhy, o nichž se domnívala, že jsou jí už navždy zapovězeny. Uvědomuje si, že se od něj musí držet dál, ale okouzlující a vtipný Cam s tím zatraceným dolíčkem na tváři se objevuje všude, kam se pohne. Zaplést se s ním je nebezpečné, ale když jiskřivé napětí, které je zachvátí pokaždé, jakmile se ocitnou spolu, už nelze dál přehlížet, probudí Cam v Avery něco, o čem neměla tušení, že v ní dřímá. O něčem by se nikdy nemělo mlčet… Když však Avery obdrží několik výhružných zpráv a telefonátů, nemá na vybranou a musí se postavit čelem minulosti, kterou toužila pohřbít. Někdo jí totiž odmítá dovolit, aby zapomněla na tu noc, kdy se všechno změnilo. Až zničující pravda vyjde najevo, vydrápe se z ní Avery tentokrát bez jizev? A bude tu Cameron pro ni, aby jí pomohl, nebo ho stáhne s sebou do propasti? Za něco se vyplatí bojovat…

Originální název: Wait for You
Autorka: J. Lynn
Série: Počkám na tebe
Díl: 1.
Počet stran: 424
Vazba: Vázaná
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2014
Hodnocení na Databázi knih: 87%
Hodnocení na Goodreads: 4.23

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat