Mé knižní série #9

května 18, 2015

 

Tento projekt vymyslela Roxanne.
Cílem tohoto projektu je vyfotit knižní sérii, kterou mám doma, ale nemusím ji mít celou.Jak ses o této sérii dozvěděla?

S touto sérií jsem začala před rokem. Dostala jsem se k ní, když jsem prohlížela katalog od Fragmentu a dívala se tam na sérii Percy Jackson, a uvažovala nad tím, kterou sérií mám začíst, a nakonec jsem si vybrala Bohy Olympu a udělala jsem dobře.

Kolik dílů jsi zatím stihla přečíst?

Všech pět knih mám již přečtené.

Co na tuhle sérii říkáš?

Již od té chvíle, co se mi kniha dostala do rukou, jsem věděla, že jak kniha, tak tato série bude naprostá pecka. A jakmile jsem knihu dočetla, říkala jsem si, že jsem měla pravdu, tato série je super, a za nervák na konci třetího dílu jsem chtěla autora roztrhnout vejpůl.

Který díl z celé série máš nejradši?

Když to vezmu kolem a kolem, první díl byl takový začátek, tam jsme se teprve s hlavními hrdiny seznamovali, ve druhém díle to samé, ve třetím již byli komplet, ale měla jsem problém s Annabeth - chtěla jsem ji uškrtit - a ve čtvrtém díle zase tak nějak, takže za mě to bude ten poslední díl. Jednoznačně naprostá bomba.

Jaká je tvá oblíbená postava, proč?

Tohle bude zajímavé, jelikož je tu sedm naprosto úžasných polobohů, a velmi těžké rozhodnutí přede mnou, vybrat pouze jednoho. A problém je ten, že já si prostě oblíbila všechny hlavní hrdiny, všech sedm polobohů a z nich nejvíc Piper. Z počátku takovou obyčejnou holku, která byla nevýrazná a celkem tichá, ale pak se z ní stala velmi odvážná členka posádky Argo II., i přes osud, který ji autor přichystal.

Kterou postavu fakticky nemůžeš vystát?

Tak tady, stejně jako u předchozího dílu, naprosto netuším. Všechny hrdiny jsem si oblíbila, takže by toto místo asi právem patřilo všem Gigantům. Ale teď jsem si uvědomila, že je tu jedna osoba, kterou vážně nesnáším. A to je Oktavián. Ošklivé jména a ještě ošklivější je uvnitř, vážně postava, kterou jsem nemohla vystát.

Když porovnáš originální a české obálky, které se ti líbí víc?

Originální a české obálky jsou vlastně úplně stejné a dle mého názoru jsou opravdu povedené.

Která obálka se ti líbí nejvíce?

Tady u mě vítězí obálka čtvrtého dílu - Hádův chrám - na které je červená barva a Percy a Annabeth, kteří stojí proti bohu podsvětí, Hádovi.

Existuje nějaká scéna na kterou jen tak nezapomeneš?

Mám jich neskutečně moc, ale nebudu je tu vypisovat, jelikož se jedná o ty scény, kde bych vám mohla vyzradit například důležitý moment knihy, a to vám nechci udělat, takže vám jen doporučím, aby jste si tuto sérii sami přečetli, rozhodně toho nebudete litovat.

You Might Also Like

0 komentářů

Narozeniny blogu


Knižní blogeři

Knižní blogeři

2018 Reading Challenge

2018 Reading Challenge2018 Reading Challenge


Nessa has
read 1 book toward
her goal of
60 books.


hide