Knižní přání #25


Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.
 

Spáleniště: Zkouška | Goodreads

LABYRINT BYL TEPRVE ZAČÁTEK
NALEZENÍM CESTY Z LABYRINTU TO MĚLO SKONČIT...

Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila - a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí "raplové", lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm - skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost? (Anotace je použita z Goodreads)

První díl od Jamese Dashnera - Labyrint: Útěk - jsem četla již před nějakou dobou. Chvíle mi bylo divné, jak autor píše, ale následně jsem si na jeho styl psaní zvykla a do knihy se pořádně začetla. A pak přišel konec, no ty bláho, ten konec! Hned po dočtení jsem potřebovala další díl, jenže na ten jsem si ještě chvíli musela počkat a nyní už nemusím čekat, kniha už je vydaná, takže hned jak budu mít penízky, tak si jdu pro ní do knihkupectví. Mimo to, byla jsem na stejnojmenném filmu, tedy Labyrint: Útěk, v kině a musím uznat, byl velmi povedený, takže jakmile bude v kině další díl na motivy druhé knihy, nic mě nezadrží v tom, abych na něj šla do kina.

Half Upon a Time | Goodreads

Jack žije v pohádkovém světe. Vážně. Je synem nechvalně známého Jacka, který kdysi obrovi ukradl magické fazole. Proto se jack snaží získat zpět dobrou pověst své rodiny. Nyní má šanci - z nebe mu do klína spadla princezna pocházející ze země Punk, což naznačuje nápis "Punk princess" na jejím tričku. May je z našeho světa a hlavně naprosto zmatená tím, že se zčistajasna ocitla mezi pohádkovými postavami, o kterých jako malá čítávala. Ale Jack a May mají společného víc, než se na první pohled zdálo. Společně se vydávají na veselou a divokou dobrodružnou cestu v tomto vtipném middle-grade fantasy příběhu. (Anotace je použita z recenze Kate)

K této knize jsem se dostala díky Kate a její recenzi. Jedná se zase o nějakou tu pohádkovou knihu, která je jak jinak, než převyprávěná. Já osobně mám pohádky velmi ráda a zvláště ty převyprávěné, a má nejoblíbenější je třeva pohádka o Krásce a zvířeti, takže bylo hned jasné že této knize, s tak krásnou obálkou nedokážu odolat. A bylo tomu tak. Nyní mám knihu v tabletu a stále tam na mě čeká.

A Beauty So Beastly | Goodreads

"Za tvou ješitnost, tvou krutost a tvé chladné bezcitné srdce tě proklínám..." Co když je kráska zároveň i zvíře? Okouzlující Beatrice Cavanough je považovaná za něco jako americkou šlechtu. O svých osmnáctých narozeninách je prokleta a stává se ještě větším zvířetem, než kdy dříve - má neutichající chuť na sirové maso a nepopíratelnou touhu po noci. Jen hořkost je jejím jediným společníkem. Poté, co obvinila služebnou z krádeže, se u jejích dveří objevuje nechutně milý a přitažlivý chlapík jménem Adam žádající o to, aby stáhla obvinění vůči jeho matce. Rozzuřená jeho dobrotou Beatrice přísahá, že ho zlomí. Zničí. Donutit ho k tomu aby trpěl tak, jak ona. A tak souhlasí. Pod jednou podmínkou - Adam musí převzít místo své matky a stát se jejím osobním sluhou.Protože Beatrice se nezastaví, dokud z něj nebude větší zvíře než je ona sama. (Anotace je použita z recenze Kate)

I k této knize jsem se dostala díky Kate a její recenzi. Stejně jako u předchozí knihy se jedná o převyprávěný příběh, zase o nějakou pohádku. Podle Kateině recenzi, byla zpočátku z knihy napochybách, ale pak se to zlepšílo. Já tedy nejdříve nemohla odolat té krásné obálce, a následně té anotaci, takže jsem si knihu dala do to-read listu, a doufám, že si ji jednoho dne seženu a posoudím podle obsahu knihy a ne podle obálky.
 

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat