Knižní přání #23


Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.
 
 
Sedmý syn | Goodreads

Lovec duchů je muž, jehož úkolem je chránit obyvatele země před čarodějnicemi, strašidly a ostatním zlem. Navzdory jeho neocenitelné práci se mu všichni vyhýbají. Po smrti posledního učně přijímá lovec duchů mladého Thomase Warda, který je sedmým synem sedmého syna, a tím pádem je oprávněn tuto práci vykonávat. Thomas dostává několik pokynů, které nesmí porušit. Seznamuje se s různými druhy strašidel a čarodějnic a s jejich nástrahami. Během jeho první cesty z nákupu dojde k potyčce s místními kluky, které odežene Alice, dívka se špičatými botami, před kterou ho lovec duchů varoval. Ta Thomase navede k propuštění staré matky Malkin, která byla pohřbena zaživa za to, že zabíjela děti a pila jejich krev. Jakmile se Malkin dostane na svobodu, začínají Thomasovi opravdové problémy. A zdá se, že jediný, kdo mu může pomoci, je ta, která ho do problémů dostala. Tím to ale nekončí. Thomas musí projít další zkouškou v podobě ducha prvního stupně. Společně s lovcem pak odjíždí na pohřeb do Priestownu, města s obrovským kostelem a velkým tajemstvím pod jeho ulicemi. Lovec se chce konečně vypořádat s duchem zvaným "Zhouba", který je uvězněn v katakombách. Úkol komplikuje příjezd inkvizitora, který lovce zajme a drží ho v temných chodbách sklepení. Tom se lovce vydává zachránit. Bude mít chlapec dost síly a odvahy, aby osvobodil svého mistra ze spárů inkvizitora. (Anotace je použita z Goodreads)

Na knihu Sedmý syn jsem velmi, ale vážně velmi zvědavá. Již před rokem jsem na tuto knihu viděla trailer, který byl ke stejnojmennému filmu. Ten trailer vypadal opravdu skvěle a já zvažovala, mám jít na ten film do kina, nemá jít na ten film do kina, až moje rozhodování stopla zpráva o tom, že film se tento rok promítat nebude, a dočkáme se ho až ten další, tedy až na začátku roku 2015. Během toho roku jsem na film i na knihu uplně zapomněla, takže když se film v lednu promítal v kinech nešla jsem na něj, protože jsem na něj zapomněla, jak jinak. Ale teď jsem na ten film i na knihu velmi zvědavá, a neskutečně moc se těším až se k obojímu brzo dostanu.

Pawn | Goodreads

Pokud se všeho vzdáte, můžete se stát VII. Kitty Doe stojí před celkem jednoduchou volbou. Buď může celý svůj život strávit v bídě jako pouhá III., být utlačována vyššími kategoriemi a ztratit všechny, na kterých jí záleží, nebo se může stát VII. a připojit se k nejmocnější rodině v celé zemi. V případě, že řekne ano, bude přestrojena - chirurgicky přetvořena na Lilu Hartovou - neteř premiéra, která zemřela za neznámých okolností. Jakožto člen premiérovi rodiny se stane slavnou. Bude zbožňována lidem a poprvé za její život na ní bude někomu záležet.Má to ale jeden háček. Musí zastavit povstání, které Lila tajně podporovala. To, které Lilu dohnalo k smrti a to, ve kterém vidí Kitty jediné východisko. Kromě toho, že musí čelit výhrůžkám, konspiracím a životu, který není její, je nucena si zvolit cestu, po které se vydá a naučit se jak být víc, než jen obyčejný pěšák v překroucené hře, které teprve začíná přicházet na kloub. (Anotace je použita z recenze od Kate)

O knize Pawn jsem se dozvěla díky úžasné bloggerce Kate, díky které v podstatě vím o všem co se ve světě šustne, její recenze jsou svělé a knihy, které si vybírá také, takže když četla knihu Pawn, neunikla mému oku. Nejdříve si mne kniha získala svou obálkou, která je originální a hezky barevně sladěná, následně si mne kniha získala ještě víc díky Kateině recenzi, která mne přesvědčila, že tato kniha rozhodně stojí za přečtení, a že pokud si ji pořídim, nebudu toho litovat. Takže se tak stalo a teď na mě kniha čeká v tabletu až se k ni někdy dostanu.
 
Kameň večnosti | Goodreads

Existujú dve teórie, ktoré by mohli vysvetliť, kto naozaj som. Prvá tvrdí, že som polovičným upírom. Druhá prehlasuje: cvok. A hoci mám sama z času na čas sklon si tieto dve pravdepodobnosti mýliť, fakty sú občas až príliš neoblomné. Mám nadľudskú silu, vidím, počujem a cítim, čo iní nie, a predovšetkým trpím podivnou túžbou po krvi. Môj znudený stereotypný život však prudko nabral iný smer, keď moje malé tajomstvo odhalil niekto, komu by som sa s ním dobrovoľne nikdy nezverila. Oh, a potom je tu ešte ten chlapík z mojej minulosti, ktorý sa ma snaží zabiť. Kedysi by si vystačil aj s mojím vykrvácaním na smrť, dnes sú ale jeho ciele vyššie. Chce zažiť svoje peklo na zemi a nehodlá sa vzdať, kým ho nedosiahne. Takže... Nemala by som ho zastaviť? (Anotace je použita z Goodreads)

O knize Kameň věčnosti jsem se dozvěděla díky bloggerce Majce, která napsala knihu V znamení ametystu, která na mě již několik měsíců čeká v tabletu a já se k ní stále nedostala, což mě neskutečně mrzí. Ale aby těch sloveských knih nebylo málo, které se chci přečíst, dala jsem si do to-read list i další knihu od slovenské bloggerky. Její kniha mne zaujala hned na první pohled krásnou obálkou a hodně dobrou anotací, takže bylo jasno, tuto knihu si chci rozhodně přečíst, a fakt, že má na Goodreads velmi dobré ohlasy od ostatních bloggerů a její hodnocení je také vysoké, je takový bonůsek.
 

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat