Knižní přání #2

května 20, 2015


Projekt Knižní přání je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.

 
Wake | Goodreads

Nádherné. Nebojácné. Nebezpečné.

Ony jsou ten typ dívek, kterým závidíte; typ dívek, které chcete nenávidět. Cizinky ve městě, které přijely na léto, Penn, Lexi a Thea mají každého pozornost - ale je to Gemma, koho k sobě vábí. Ona je jediná, která byla vybrána, být součástí jejich skupiny. Gemmě se zdá, že má všechno - je bezstarostná, krásná a zamilovaná do Alexe, kluka od vedle. On byl vždycky jen kamarád, ale tohle této se rozhodli posunout jejich vztah na další úrověň, a nyní, není cesty zpět. Pak se jedné noci Gemmin obyčejný život od základů změní, navždy. Šla si pozdě večer zaplavat pod hvězdami, když objevila Penn, Lexi a Theu slavit v zátoce. Pozvaly ji, aby se k nim připojila a užívala si, a další den ráno, se probouzí na pláži, vrávorající a nemocná, a tušíc, že něco je špatně. Zanedlouho na to, je Gemma silnější, rychlejší a krásnější než kdy dřív. Ale její nové síly přišly s děsivou cenou. A jak odkrývá pravdu, je přinucena vybrat si, buď zůstane s těmi, které miluje, nebo vstoupí do nového světa přetékajícího temně hladovými a nepředstavitelnými tajemstvími.
(Jedná se o můj překlad.)

O knize jsem věděla již dříve, jednou jsem viděla trailer na tu knihu, a hodně mě zaujala. K tomu autorka napsala i sérii o Tryllech. Tu sérii jsem ještě nečetla, ale chystám se na ni, ale více jsem zvědavější na Wake. I když nemá vysoké hodnocení, nebudu ji soudit dopředu, určitě si ji přečtu a udělám si na ni svůj názor. Dříve jsem si nepřečetla anotaci, až teprve teď, a všímám si, že se ta anotace vůbec nezmiňuje o tom, co jsou ty dívky zač. Jsem na tu knihu čím dál zvědavější, možná nebude tak špatná.

After the End | Goodreads

Ona hledá odpovědi ke své minulosti.

Oni pro svou budoucnost hledají jí.

Třetí světová válka a následná nukleární radiace zanechala zemi zpustošenou. Několik šťastlivců uprchlo do vzdálených končin Aljašky. Posledních třicet let tak přežili v čiré divočině, v souladu s přírodou a díky skrývání se před kýmkoliv, kdo by mohl být kdesi tam venku. Alespoň to si celou dobu Juneau myslela. Poté, co se Juneau vrací z lovu, zjišťuje, že celý její klan zmizel. Vydává se proto na cestu za jejich záchranou. Teprve až daleko za hranicemi svého území si začíná uvědomovat něco děsivého - žádná válka nikdy nebyla. Města nebyla zničena a svět zůstal neporušený. Vše byla lež. Nyní se Juneau zmítá v moderním světě, který nikdy předtím nepoznala. Ale zatímco se ona snaží najít způsob, jak zachránit svou rodinu a přátelé, někdo jiný hledá jí. Někdo, kdo zná neobyčejné tajemství týkající se její minulosti.
(Anotace je použitá z recenze Kath.)

Tuto knihu měly Kath a Vendea v Readathonu. Kdybych si knihu sehnala dříve, zapojila bych se, ale knihu jsem si sehnala až teď. Hned na první pohled mě zaujala obálkou. Kniha nemá moc vysoké hodnocení, ale i přes to, jsem na ni zvědavá. Autorka napsala i sérii Revenanti, jejíž první díl, Die for Me, vydalo nakladatelsví Motto v češtině pod názvem Okouzlená nocí. I tuto knihu si od autorky chci přečíst, ale je spousta dalších knih, které si chci přečíst dřív.
 
Okřídlená duše | Goodreads

Amelia Grayová od dětství vídá duchy. Aby se před nimi chránila, dodržuje určitá pravidla. Jedno z nich nyní bere za své - detektiv John Devlin, jemuž Amelie pomáhá při vyšetřování série krutých vražd, ji abnormálně přitahuje, ačkoliv ho doprovázejí dva duchové. Mrtvola na hřbitově, který má Amelia restaurovat, je jen prvním článkem v řetězci matoucích stop. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k pravdě, ale také k zjištění děsivé úlohy, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí… a ta může sahat až za hrob.
(Anotace je použita z Goodreads.)

Tuto knihu četla již má kamarádka Klára, spíš celou sérii, a hrozně si ji vychvaluje. Knihu mi dříve půjčovala, ale měla jsem až moc knih a nedostala se k ní. Proto jsem si půjčila celou sérii z knihovny, a teď jen doufám, že se k ní brzo dostanu. Série má i docela pěkné hodnocení, tak uvidíme, třeba se mi ta série bude líbit.
 

You Might Also Like

0 komentářů

Narozeniny blogu


Knižní blogeři

Knižní blogeři

2017 Reading Challenge
2017 Reading ChallengeNessa has
read 0 books toward
her goal of
70 books.


hide