Knižní přání #15

května 21, 2015


Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.

 
Měděný jezdec | Goodreads

Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD. Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze… (Anotace je použita z Goodreads)

Tak kvůli této knize bych se měla asi začít stydět, jelikož jsem ji už měla mít dávno přečtenou, alespoň dvakrát. Když jsem začínala s projektem Random reads, vybral mi random právě tuto knihu, ale já jsem si ji ještě nepřečetla. Vrátila jsem ji do knihovny, a znova si ji půjčila, jak na běžícím pásu, ale pořád jsem ji ještě nepřečetla, nemám prostě čas, ach jo. Doufám, že si brzo na knihu najdu čas, protože vypadá opravdu dobře, a já jsem na ni zvědavá.
 
Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled | Goodreads

Kdo by si byl pomyslel, že pouhé čtyři minuty dokážou všechno změnit? Sedmnáctiletá Hadley zažívá snad nejhorší den svého života. Letí do Londýna na svatbu svého otce a ženy, kterou v životě neviděla. Navíc o pouhé čtyři minuty zmešká svůj let a uvízne na newyorském letišti. Čekání jí zpříjemní přitažlivý mladík, s nímž se seznámí v odbavovacím prostoru. Jmenuje se Oliver, je to Brit a má sedadlo 18C. Hadley 18A! Román o rodinných vztazích, druhých šancích i prvních láskách se odehrává během 24 hodin a roli v něm hrají osudné náhody i rozmary času, které zamotají život dvěma mladým lidem. (Anotace je použita z Goodreads)

Po prvé když jsem tuto knihu viděla mě vůbec nezaujala, protože ona obálka této knihy je podle mě taková nezajímavá. Když jsem ale viděla obálku knihy v originále, vypadala mnohem lépe. Až teprve nyní jsem si přečetla anotaci, a podle mě to vypadá zajímavě, tak se po knize určitě pohlédnu.
 
The DUFF: Designated Ugly Fat Friend | Goodreads

Sedmnáctiletá Bianca Piperová je cynická a loajální a nemyslí si, že je tou nejhezčí v okruhu jejích kamarádek. Také je příliš chytrá na to, aby propadla kouzlu školního sukničkáře Wesleyho Rushe. Ve skutečnosti ho Bianca nenávidí. A když jí dá přezdívku DUFF, vychrstne mu colu do tváře. Ale doma to nemá úplně ideální a Bianca zoufale potřebuje rozptýlení. Skončí to tak, že se začne líbat s Wesleym. A co je horší; líbí se jí to. A protože dychtí po úniku, vrhne se s Wesleym do blízkého vztahu nepřátele s výhodami. Aspoň dokud se vše ještě víc nezhorší. Ukáže se, že Wesley není až tak hroný posluchač a jeho život je taky pěkně nanic. Najedou si Bianca s naprostým zděšením uvědomí, že se zamilovala do kluka, kterého nenávidí nejvíc na světě. (Anotace je použita z recenze od Táni)

Tak na tuto knihu jsem asi nejvíc zvědavá ze všech výše jmenovaných. Knihu jsem si chtěla přečíst už dřív, co jsem se dozvěděla, že se podle této knihy chystá film. Knihu jsem si sehnala, a doufám, že bude tak dobrá, jak se o ní píše na Goodreads, protože mám v plánu se poohlédnou po autorčiných dalších knihách.
 

You Might Also Like

0 komentářů

Narozeniny blogu


Knižní blogeři

Knižní blogeři

2018 Reading Challenge

2018 Reading Challenge2018 Reading Challenge


Nessa has
read 1 book toward
her goal of
60 books.


hide