Knižní přání #13

května 21, 2015


Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.
 

V znamení ametystu | Goodreads

V Ametystovom lese žije prírodné spoločenstvo pod ochranou Ametystového lampáša. Doposiaľ si o ňom sedemnásťročná Meggie myslela, že je výplodom maminej fantázie a existuje iba na papieri. Obdivovala svet plný víl bez krídel, pravidiel a temných tajomstiev - sčasti to pokladala za svoju povinnosť, keďže jej rodičia zomreli. Mala pocit, že čítaním maminých zápiskov uctí ich pamiatku. Meggien skutočný svet sa ale čoskoro začne rozpadať. Zistí, že ju sledujú čudné fialové vlny, ktoré sa podobajú na polárne žiary, a vidí ich len ona. Po silnej búrke je Prechod medzi svetmi otvorený a Meggie sa za pomoci prorokyne dostáva do sveta, o ktorom si myslela, že existoval len v maminej hlave. Do sveta, kde nie je ľahké prežiť, ak nepatríte k prírodnému spoločenstvu. Všetko má svoj dôvod a Meggien príchod do lesa je iba slabým odvarom toho, čomu bude musieť čeliť. Nad krajinou visí temný tieň a Spoločenstvo národov je na pokraji novej Obsidiánovej doby. (Anotace je použita z Goodreads)

Tuto knihu už mi před nějakou dlouhou dobou poslala sama autorka. Vážně, už je to dlouho, co mi ji poslala, a já se za sebe stydím, že jsem ji ještě nepřečetla, jenže já na knihy, které jsou v jinačím jazyce než českém nemůžu najít čas. Vím, že je slovečtina vcelku podobná češtině, ale už jsem četla knihu ve slovenštině, a četla jsem ji dlouho. Takže si na knihu budu muset nějaký čas. Teď mě napadá, že bych si knihu mohla přečíst o podzimních prázdninách, no uvidíme.

Inhuman | Goodreads

Ve světě zpustošeném mutací, dospívající dívka musí cestovat do zakázané zóny, kde musí obnovit ztracené artefakty, nebo život jejího otce propadne. Amerika byla zpustošena válkou, která zanechala na východní polovině země mutaci. Mnohé z tamních lidí vykazují různé stupně zvířecích rysů. Dokonce i rostlinný život je pryč. Přejezd od západu na východ má být zakázán, ale někdy je to nutné. Někteří vstupují do Zakázané zóny poskytovat humanitární pomoc. Šestnáctileté Lane musí získat ztracené artefakty a přinést je, aby zachránila otce. Je to životu nebezpečné, ale vyplatí se to - dokud ho nechytli. V zoufalé snaze zachránit svého otce, Lane souhlasí s tím, aby dokončil svou nejnovější práci. To znamená, že zanechá svého pohodlí a bude riskovat zdraví a život - a její DNA - v Zakázané zóně. Ale ona není sáma. V zájmu dokončení svého cíle, Lane vytvoří dohodu s pohledným, ničemný Rafem. Výměnou za jeho pomoc jako vodítko, má Lane proklouznout zpět na západ. Ale když Rafe nevykazuje žádné známky "Manimal" mutace, je stěží civilizovaný... a on nemusí být důvěryhodný. (Můj překlad)

Tuto knihu jsem si dala do to-read listu nejspíš kvůli obálce, už si nevzpomínám, ale asi ano, protože je opravdu pěkná. A pak jsem na knihu zapomněla, protože těch knih mám spoustu. Ale teď jsem na knihu zase narazila, dík tomu projektu. Když sem vám překládala anotaci, překládala jsem si ji i pro sebe, a vypadá to opravdu dobře. Dokonce je kniha i skvěle hodnocená na Goodreadsu, takže se po ni určitě podívám.
 
Město z kostí | Goodreads

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy a vstoupí tak do světa lovců stínů, bojovníků, kteří mají svět chránit před démony. A už z něj nevystoupí, protože její život se převrátí vzhůru nohama... Co je Clary vlastně zač? Kde se vzaly její schopnosti? A jsou pro ni spíš prokletím, nebo požehnáním? Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat. (Anotace je použita z Goodreads)

Nedávno jsem se dívala na film a říkala jsem si, jak jsem jen na tuhle knihu mohla zapomenout. Pak se mi kniha dostala do toho projektu, a já jsem si na ní opět vzpomněla. Knihu už mám doma od Vánoc, ale do teď jsem se k ní nedostala. Na knihu jsem opravdu hodně zvědavá, ale nevím, kdy se k ni dostanu, i když bych chtěla co nejdřív, možná si na ni najdu čas o prázdninách, kdo ví.

You Might Also Like

0 komentářů

Narozeniny blogu


Knižní blogeři

Knižní blogeři

2017 Reading Challenge
2017 Reading ChallengeNessa has
read 0 books toward
her goal of
70 books.


hide