Čtenářská výzva #1 | Komiks


Takže, vítám vás u mé rubriky Čtenářská výzva.
V této rubrice vám představím více různé body naší výzvy a detailně je popíšu.

Jako první bod, který vám z naší výzvy popíšu, jsem si vybrala bod Komiks. Původně se jednalo o grafický román, ale komiks a grafický román, vždyť je to to samé, a komiks je kratší slovo, takže jsme tento bod pozměnili. Jelikož bod komiks jsme již všechny tři splnili, rozhodla jsme se začít právě s ním. Další body, které jsme již splnili máme každá jiné, takže zatím nemám, o kterém dalším bodu co psát. Takže chvíli počkám a snad brzy Sára a Míša přečtou nějakou knihu do stejného bodu, abych vás následně o tom mohla něco sepsat.

Nessa

Já jsem si do tohoto bodu vybrala takový manga komiks Hamleta. Originální příběh, tedy Hamlet, pochází z pera významného autora, Williama Shakespearea. A právě tento komiks vznikl na motivy jeho knihy a knihu ilustrovala Emma Vieceli. Knihu jsem původně půjčovala jiné spolužačce, jelikož i ona začala s námi číst povinnou četbu, ale do výzvy se s námi nezapojila, a tento komiks zvládla přečíst za pár hodin ve škole. Což je velkou výhodou tohoto komiksu, je to celkem stejná dějová linie originálního Hamleta s hezkými ilustracemi, takže se rychle čte a hlavně, čtení této knihy vás baví.

Sára

A nejen já, ale i má spolužačka Sára si knihu přečetla, a také mi ji brzo vrátila a říkala, že ji to bavilo a líbilo se jí to, takže pokud se chystáte do nějakých komiksu či manga knih, tak vám to rozhodně schvaluji, jelikož tato kniha si mne opravdu získala a rozhodně vám ji doporučuji. Je to rozhodně lepší, než číst originál, který byl napsán před více než 500 lety a v podstatě se nedá číst!

Míša

A jediná Míša z nás četla jiný komiks, než Hamleta. I když, je to také vlastně kniha od Williama Shakespeara. Jedná se o knihu Romeo a Julie. Stejně jako Hamlet je to velmi čtivá kniha s hezkými ilustracemi. I já ji četla, když jsem byla mladší, a velmi se mi líbila. A pravda je, že ji budu číst zase, jelikož ji mám jako maturitní četbu.


A jak jste na tom vy? Přečetli byste si raději originál, který se nedá číst nebo hezký manga komiks? :-)

nessa_lovesbooks

Nessa, dvacetiletá recenzentka, knihomolka, milovnice seriálů a angličtiny. Jsem normální (praštěná) lidská bytost, která tráví neuvěřitelné množství času čtením, blogováním, kreslením či malováním. Co mě baví? Jednoznačně čtení, dále jakákoliv kreativní činnost, moji přátelé, nakupování knih, hudba, seriály nebo filmy - jsem takový seriálový a filmový maniak.

Žádné komentáře:

Okomentovat