Čtenářská výzva #1 | Komiks

května 17, 2015


Takže, vítám vás u mé rubriky Čtenářská výzva.
V této rubrice vám představím více různé body naší výzvy a detailně je popíšu.

Jako první bod, který vám z naší výzvy popíšu, jsem si vybrala bod Komiks. Původně se jednalo o grafický román, ale komiks a grafický román, vždyť je to to samé, a komiks je kratší slovo, takže jsme tento bod pozměnili. Jelikož bod komiks jsme již všechny tři splnili, rozhodla jsme se začít právě s ním. Další body, které jsme již splnili máme každá jiné, takže zatím nemám, o kterém dalším bodu co psát. Takže chvíli počkám a snad brzy Sára a Míša přečtou nějakou knihu do stejného bodu, abych vás následně o tom mohla něco sepsat.

Nessa

Já jsem si do tohoto bodu vybrala takový manga komiks Hamleta. Originální příběh, tedy Hamlet, pochází z pera významného autora, Williama Shakespearea. A právě tento komiks vznikl na motivy jeho knihy a knihu ilustrovala Emma Vieceli. Knihu jsem původně půjčovala jiné spolužačce, jelikož i ona začala s námi číst povinnou četbu, ale do výzvy se s námi nezapojila, a tento komiks zvládla přečíst za pár hodin ve škole. Což je velkou výhodou tohoto komiksu, je to celkem stejná dějová linie originálního Hamleta s hezkými ilustracemi, takže se rychle čte a hlavně, čtení této knihy vás baví.

Sára

A nejen já, ale i má spolužačka Sára si knihu přečetla, a také mi ji brzo vrátila a říkala, že ji to bavilo a líbilo se jí to, takže pokud se chystáte do nějakých komiksu či manga knih, tak vám to rozhodně schvaluji, jelikož tato kniha si mne opravdu získala a rozhodně vám ji doporučuji. Je to rozhodně lepší, než číst originál, který byl napsán před více než 500 lety a v podstatě se nedá číst!

Míša

A jediná Míša z nás četla jiný komiks, než Hamleta. I když, je to také vlastně kniha od Williama Shakespeara. Jedná se o knihu Romeo a Julie. Stejně jako Hamlet je to velmi čtivá kniha s hezkými ilustracemi. I já ji četla, když jsem byla mladší, a velmi se mi líbila. A pravda je, že ji budu číst zase, jelikož ji mám jako maturitní četbu.


A jak jste na tom vy? Přečetli byste si raději originál, který se nedá číst nebo hezký manga komiks? :-)

You Might Also Like

0 komentářů

Narozeniny blogu


Knižní blogeři

Knižní blogeři

2018 Reading Challenge

2018 Reading Challenge2018 Reading Challenge


Nessa has
read 1 book toward
her goal of
60 books.


hide